Będzie nowe świadczenie z plusem – zapowiada serwis money.pl, cytowany przez portal Pikio.pl. Od pewnego czasu głośno jest w mediach o nowych pomysłach rządu na pomoc różnym grupom Polaków.

Od chwili, gdy Prawo i Sprawiedliwość objęło władzę, co rusz słyszymy o nowych inicjatywach społecznych, mających na celu powiększenie budżetów domowych i firm. W tej chwili funkcjonujemy w państwie opiekuńczym, co siłą rzeczy oznacza ingerencję w gospodarkę i rynek ekonomiczny. Pojawił się plan wejścia rządu w branżę spożywczą!

Nie tylko 500 plus! Nowe świadczenie „z plusem” pojawi się już wkrótce. Tym razem pomoc spłynie dla rolników!

Według informacji serwisu money.pl, program oferowany przez polskie władze można śmiało nazwać „warzywniak plus”. Dziennikarzom portalu o nowym pomyśle opowiedział Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych. O co chodzi? O powrót do… „Społem”! Polskie władze mają plan na stworzenie sieci polskich sklepów spożywczych, a tym samym artykuły trafiałaby bez pośredników wprost z „pola na stół”.

źródło: Pixabay

Jednak Ministerstwo Rozwoju podchodzi sceptycznie do tego pomysłu, twierdząc, że chodzi bardziej o „konsolidację rynku rolno-spożywczego”. Jednak Money.pl zadało Polakom pytanie, co myślą o planie stworzenia państwowych sklepów.

Z badania przeprowadzonego przez panel badawczy Ariadna wyszło, że 44 proc. pytanych jest za, 31 proc. przeciw, a 25 proc. nie ma zdania. Pomysł popierają w większości wyborcy PiS, przeciwko są osoby wspierające Koalicję Obywatelską. Branża spożywcza jest natomiast mocno sceptyczna i krytyczna.

- Doskonale wiemy, jak w przeszłości funkcjonowały firmy zarządzane przez państwo. Handel wymaga elastyczności, a państwowa firma może być "ociężała", nie nadąży za konkurencją - powiedział Money.pl były prezes sieci Lewiatan.

Może zainteresuje Cię to: JAK BEZPIECZNIE KUPOWAĆ LEKI? OKAZUJE SIĘ, ŻE SPRZEDAŻ FAŁSZYWYCH LEKÓW JEST DUŻYM PROBLEMEM

Polecamy także: GIS PILNIE WYCOFUJE PRODUKT SPOŻYWCZY ZE SKLEPÓW. SPRAWA JEST BARDZO POWAŻNA

Portal "Życie" informował o: NOWE ZALECENIA DOTYCZĄCE PRZYJĘĆ RODZINNYCH. JAK ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI W NAJBLIŻSZYM CZASIE