Piotr Rubik to jeden z najbardziej znanych polskich kompozytorów. Nikt nie spodziewał się, że będzie miał do fanów niecodzienną prośbę.

Jeszcze kilka lat temu utwory Piotra Rubika gościły na szczytach list przebojów w niemal każdym radio w naszym kraju. Niestety, z czasem sława artysty przeminęła jednak zdaje się, że nikt nie zapomniał o jego istnieniu.

Ostatnio Piotr Rubik założył zbiórkę poprzez jeden z crowdfundingowych portali. Jaki dokładnie jest jej cel?

Jak informuje portal Pikio.pl polski kompozytor chce spełnić swoje marzenie i wydać swoją kolejną płytę, która będzie nosić tytuł „Kantana Polska”. Okazuje się jednak, że może to nie być takie proste.

Aby zrealizować swój cel muzyk potrzebuje 70 tysięcy złotych! Z początku zebranie takiej kwoty wydawało mu się nierealne, jednak już po kilku dniach na konto zrzutki wpłynęło 7,5 tysiąca złotych.

- Jeśli zrzutka się powiedzie płyta będzie gotowa do końca października 2020. Jeśli uda się zebrać kwotę wcześniej to wyprodukujemy ją.... wcześniej! - poinformował artysta.

Źródło: kultura.onet.pl

Ważna płyta dla polskiego muzyka

Płyta „Kantana Polska” miała już swój pierwszy koncert. Piotr Rubik razem ze Zbigniewem Książkiem wykonali ją już w 2018 roku podczas ICE Kraków. Album, który ma zostać wydany za zebrane pieniądze będzie składał się z dwóch płyt, na którym zawarty będzie zapis całego wydarzenia.

Jak się okazuje, podczas koncertu na scenie znajdowało się 115 muzyków. Wśród nich znajdowali się między innymi artyści Wrocławskiego Chóru Akademickiego pod kierunkiem Alana Urbanka, a także Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry. Podczas koncertu obok Piotra Rubika, grającego na wiolonczeli zasiedli również tacy artyści jak Marcin Januszkiewicz, Marta Moszczyńska i Zofia Nowakowska.

Źródło: zw.lt

Może zainteresuje Cię to: SYTUACJA NA ŚLĄSKU NADAL NIE JEST NAJLEPSZA. GŁOS NA TEN TEMAT ZABRAŁ MATEUSZ MORAWIECKI

Polecamy także: GDAŃSK: CZY SZYKUJE SIĘ KONFLIKT POMIĘDZY ŁUKASZEM SZUMOWSKIM, A EDYTĄ GÓRNIAK? MINISTER ZDROWIA MOCNO SKRYTYKOWAŁ PIOSENKARKĘ

Portal "Życie" informował o: NOWE ZALECENIA DOTYCZĄCE PRZYJĘĆ RODZINNYCH. JAK ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI W NAJBLIŻSZYM CZASIE