Czterdziestolatek” jest serialem, który zapisał się złotymi zgłoskami w historii polskiej telewizji i nie ma chyba w Polsce osoby, który nie widziałaby coś jednego odcinka tej kultowej produkcji. Perypetie mierzącego się z kryzysem wieku średniego Inżyniera Karwowskiego, odgrywanego przez Andrzeja Kopiczyńskiego i jego rodziny – zony Magdy, córki Jagody i syna Marka pamiętamy wszyscy.

Co ciekawe, postać krnąbrnego Mareczka, który zadaje ojcu podchwytliwe pytania podbiła serca widzów. Bohater serialu jest rozpoznawalny do dziś.

Niewiele osób wie jednak, jak potoczyła się zawodowa droga odtwórcy roli Mareczka, czyli Piotra Kąkolewskiego. Okazuje się, że dziecięcy aktor wcale nie poszedł artystyczną drogą, a wybrał bardzo nietypową profesję!

Tak potoczyły się losy Piotra Kąkolewskiego, odtwórcy roli Mareczka w „Czterdziestolatku”

Piotr Kąkolewski jako aktor dziecięcy nie mógł narzekać na brak propozycji, lecz to rola niesfornego syna Stefana Karwowskiego, najsłynniejszego inżyniera budowlanego w Polsce, na koncie którego ma być m.in. słynna warszawska Trasa Łazienkowska przyniosła chłopcu wielką popularność i rozpoznawalność.

źródło: archiwum TVP

Świat filmu i produkcji telewizyjnej nie był Piotrowi Kąkolewskiemu obcy – jego mama pracowała na planie wielu produkcji, zabierając syna do pracy, co odważyło go na tyle, by zdecydować się na spróbować swoich sił w aktorstwie. Chłopca nie krępowała obecność wielkich aktorów i reżyserów, czuł się jak ryba w wodzie.

Jak sam podkreśla, nie bał się kamer, a obserwacja produkcji pozwoliła mu zrozumieć, czego nie wolno mu robić i że musi zachować ciszę podczas zdjęć.

Mareczek Karwowski stał się jedną z najbardziej barwnych postaci polskiej telewizji w okresie PRL-u, a za udział w serialu Jerzego Gruzy Piotr Kąkolewski zrealizował swoje wielkie marzenie – za zarobione pieniądze kupił sobie motorower.

Jak informuje portal Lelum.pl, po „Czterdziestolatku” mogliśmy zobaczyć aktora w filmie „Motylem jestem” a także „Z biegiem lat, z biegiem dni”. Gdy dorósł, zdecydował się na pójście inną drogą. Skończył architekturę, idąc tym samym w ślady ojca. Dziś aktor dziecięcy ma 52 lata i spełnia się zawodowo.

źródło: pomponik.pl

To też może cię zainteresować: CZY KAROL STRASBURGER NIE RADZI SOBIE Z OPIEKĄ NAD CÓRKĄ? PREZENTER ODNIÓSŁ SIĘ DO POGŁOSEK

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: BARBARA KURDEJ - SZATAN JUŻ NIE MOŻE DOCZEKAĆ SIĘ PRZYJŚCIA NA ŚWIAT SWOJEGO DZIECKA. PRZYSZŁA MAMA PODZIELIŁA SIĘ Z FANAMI SWOIMI PRZYGOTOWANIAMI

O tym się mówi: MINISTERSTWO ZDROWIA INFORMUJE O KOLEJNYCH PRZYPADKACH KORONAWIRUSA W POLSCE. KIEDY EPIDEMIA SIĘ ZATRZYMA