Uwielbiany przez miliony Polaków artysta, najbardziej znany z roli Brunnera w „Stawce większej niż życie” zmarł w wieku 97 lat 18 marca tego roku. Z uwagi na wprowadzenie stanu epidemii, oficjalny pogrzeb aktora z honorami nie mógł się odbyć, przez wzgląd na bezpieczeństwo żałobników.

Choć wszyscy wiedzieli, że zbliżający się do setki Emil Karewicz z pewnością wkrótce nas opuści to śmierć wybitnego polskiego aktora, uwielbianego przez miliony Polaków wstrząsnęła fanami rodzimej kinematografii.

Ogromne emocje towarzyszyły kwestii pogrzebu Emila Karewicza, który z uwagi na zaistniałą w Polsce od kilku tygodni sytuację nie mogły się odbyć w normalnym trybie. Podczas pochówku nie mogliby uczestniczyć nawet bliscy aktora i jego rodzina przez obostrzenia wydane przez Ministerstwo Zdrowia.

Nowe okoliczności ostatniej drogi Emila Karewicza. Znana jest data pogrzebu

Jak dowiedział się „Super Express” pojawiła się data pochówku aktora. Informację na ten temat przekazał gazecie syn aktora, Krzysztof Karewicz.

- Tata zostanie pochowany 23 czerwca o godz 13:00 na warszawskich Powązkach Wojskowych w Alei Zasłużonych. Uroczystość będzie miała charakter świecki – przekazał „Super Expressowi” syn aktora.

źródło: YouTube

Co to oznacza? Aktor nie zostanie pochowany w obrządku religijnym, na pogrzebie nie będzie księdza.

Aktor znany przede wszystkim z roli Brunnera w „Stawce większej niż życie” miał zostać pochowany w prywatnej, rodzinnej ceremonii w grobowcu na cmentarzu w Marysinie Wawerskim.

Jednak środowisko aktorskie i artystyczne chce upamiętnić wielkiego aktora. Związek Artystów Scen Polskich poprosił Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, aby prochy Emila Karewicza spoczęły jednak na Warszawskich Powązkach w Alei Zasłużonych.

Ministerstwo wyraziło zgodę, więc nastąpiła zmiana i aktor stanie pochowany z honorami, a jego pogrzeb będzie miał charakter państwowy. W ten sposób trzeba było podjąć decyzję o anulowaniu pierwotnej ceremonii.

Syn artysty przekonuje jednak, że przeniesie prochy żony aktora-swojej mamy z rodzinnego grobowca tak, aby małżonkowie mogli spoczywać w jednym grobie.

źródło: TVP VOD

Przypomnij sobie o… KOMORNICY KOLEJNY RAZ SĄ PONAD PRAWEM? PRZEDSIĘBIORCY SĄ ZANIEPOKOJENI OSTATNIĄ DZIAŁALNOŚCIĄ EGZEKUTORÓW

Jak informował portal Życie: ANNA LEWANDOWSKA POKAZAŁA WYJĄTKOWE ZDJĘCIE CÓREK. WIELKIE ŚWIETO W RODZINIE, FANI ZACHWYCZENI

Portal Życie pisał również o… ŻONA DANIELA MARTYNIUKA CHCE ROZWODU. NIE MOŻE JUŻ DŁUŻEJ TOLEROWAĆ JEGO WYBRYKÓW