Niestety pandemia koronawirusa ma bardzo negatywny wpływ na gospodarkę w naszym kraju. Nie ma co ukrywać, że Polska zmaga się z poważnym kryzysem.

Niezwykle ważna pomoc dla przedsiębiorców

Aby mu przeciwdziałać rząd powołał do życia tarczę finansową, która ma wspomóc przedsiębiorców. Dzięki niej wiele firm ma szanse przetrwać obecny trudny czas i odbudować swoją pozycję na nowo.

Okazuje się jednak, że w związku z tym swoją działalność rozpoczęli komornicy, którzy działając wbrew prawu zaczynają ściągać z dłużników ich zaległości.

Głos na ten temat zabrał szef Polskiego Funduszu Rozwoju, Paweł Borys. Na swoim Twitterze opublikował on wpis, w którym dosadnie mówi, że takie działanie komorników jest totalnie niezgodne z prawem.

- Otrzymujemy pisma o ich zajęciach, a jest to niezgodne z prawem (art 21a ust 2a ustawy o SIR). Trochę przyzwoitości. To są środki na pensje pracowników, a nie komorników! Wysłałem interwencje do prezesa KRK - brzmi wpis Pawła Borysa.

Zapis ustawy dokładnie reguluje wszystkie kwestie

W swoim wyjaśnieniu prezes Polskiego Funduszu Rozwoju przywołał między innymi zapisy z ustawy o Systemie Instytucji Rozwoju, które dokładnie mówią o tym, że komornicy nie mają prawa zajmować funduszy pozyskanych z tarczy.

W nowelizacji ustawy o Systemie Instytucji Rozwoju dokładnie zawarta jest informacja o tym, że wszystkie środki jakie zostaną obecnie przekazane dla przedsiębiorców są wyłączone spod jakiejkolwiek formy egzekucji administracyjnej lub sądowej.

Tylko dzięki takiej formie pomocy przedsiębiorcy mają szansę na odbudowę swoich firm i powrót do stanu sprzed pandemii. Miejmy więc nadzieję, że kwestia bezprawnego działania komorników zostanie wkrótce wyjaśniona.

Może zainteresuje Cię to: MINIONA NIEDZIELA NIE NALEŻAŁA DO SPOKOJNYCH. CZY DZIŚ ISTNIEJE SZANSA NA POPRAWĘ POGODY? GDZIE BĘDZIE BURZA

Polecamy także: GDAŃSK: MIASTO SZYKUJE SIĘ DO SEZONU KĄPIELOWEGO. JAKICH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA MOŻEMY OCZEKIWAĆ?

Portal "Życie" informował o: NOWE ZALECENIA DOTYCZĄCE PRZYJĘĆ RODZINNYCH. JAK ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI W NAJBLIŻSZYM CZASIE