Zgodnie z najnowszym sondażem najlepszych polskich Pierwszych Dam wykonanym na zlecenie serwisu o2.pl to właśnie Jolanta Kwaśniewska cieszy się największym uznaniem Polek i Polaków. Jako żona prezydenta III RP, po stojącej z boku i unikającej zaangażowania Danucie Wałęsowej, Jolanta Kwaśniewska pokazała, jak powinna funkcjonować w ramach struktur państwowych Pierwsza Dama.

W ostatnim wywiadzie przekonywała, że do takiej postawy zachęciła ją Hilary Clinton, żony urzędującego ówcześnie prezydenta Billa Clintona. Tłumaczyła, że nie wolno stać z boku i unikać Polaków czy dziennikarzy, a odważnie stawiać czoła wyzwaniu i wspierać męża nie tylko wizerunkowo, ale również społecznie.

Stąd wielkie zaangażowanie Jolanty Kwaśniewskiej w liczne akcje charytatywne, w tym stworzenie własnej fundacji, godne reprezentowanie na arenie międzynarodowej, dobra współpraca z pracownikami Kancelarii Prezydenta i niemal nieustanne spotkania z obywatelami. Właśnie o tym, w jak wielu sytuacjach występowała za męża, mając znacznie więcej czasu i możliwości mówiła w ostatnim wywiadzie dla dziennikarzy Wirtualnej Polski.

Jolanta Kwaśniewska na starych fotografiach. Taka była za młodu!

Przez lata Jolancie Kwaśniewskiej udało się ukształtować Pierwszej Damy i swój własny jako kobiety silnej, niezłomnej, eleganckiej, potrafiącej odnaleźć się w każdej sytuacji, pełnej klasy. Doskonale odnalazła się w Pałacu Prezydenckim. Mimo wytężonej pracy, zawsze stawiała na pierwszym miejscu rodzinę: ukochanego męża Aleksandra Kwaśniewskiego i jedyną córkę, Olę.

źródło: Instagram @aleksandraleksandrowna

Przez lata, już po zakończeniu dwóch kadencji prezydentury męża, Jolanta Kwaśniewska zmieniła się nie do poznania. Fotografie mamy z różnych okresów w Internecie chętnie publikuje córka pary prezydenckiej, Ola Kwaśniewska. Zdjęcia mówią same za siebie!

źródło: Instagram @aleksandraleksandrowna

Jak informował portal „Życie”: POTĘŻNE ZMIANY WE WŁADZACH RADIOWEJ TRÓJKI. POJAWIŁA SIĘ INFORMACJA O TYM, KTO ZASTĄPI DOTYCHCZASOWEGO DYREKTORA STACJI, TOMASZA KOWALCZEWSKIEGO

Przypomnij sobie: OBYWATELE PYTAJĄ, ILE PAŃSTWO PRZEZNACZA ŚRODKÓW NA FUNDUSZ KOŚCIELNY. CO NA TO RZĄD?

Portal „Życie” pisał również: NASTOLETNIA MATKA BYŁA PRZEKONANA, ŻE JEJ DZIECKO NIE PRZEŻYŁO PORODU. TO, CO STAŁO SIĘ 69 LAT PÓŹNIEJ TO PRAWDZIWY CUD