Wiadomo, kto zastąpi na stanowisku dyrektora i redaktora naczelnego radiowej Trójki skompromitowanego Tomasza Kowalczewskiego. Gęsta atmosfera wśród załogi stacji trwa od lat, na wiosnę jednak konflikt rozgorzał na dobre po wyrzuceniu Anny Gacek, w ślad za którą poszedł jeden z filarów rozgłośni, Wojciech Mann.

Jednak po sytuacji związanej z Listą Przebojów, prowadzoną przez Marka Niedźwieckiego, którego dyrektor Kowalczewski oskarżył o celowe wprowadzenie na pierwsze miejsce najnowszej piosenki Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój” afera w Trójce rozgorzała na dobre. Wydanie listy unieważniono, gdyż nowa piosenka Kazika uderza wprost w Jarosława Kaczyńskiego.

Wiadomo, kto zastąpi na stanowisku dyrektora radiowej Trójki Tomasza Kowalczewskiego. To znany dziennikarz!

Po aferze związanej ze zwycięstwem utworu Kazika w 1998. wydaniu Listy Przebojów Trójki Marek Niedźwiecki, posądzony o manipulację przez władze stacji postanowił odejść z hukiem. W ślad za nim poszło kilkunastu dziennikarzy na czele z Marcinem Kydryńskim, Hirkiem Wroną, Agnieszką Szydłowską, Piotrem Kaczkowskim, który przepracował w stacji 57 lat, a także Piotrem Stelmachem, Piotrem Baronem czy Tomaszem Rożkiem.

Piotr Metz upublicznił również SMS, który otrzymał w weekend po sławetnej Liście Przebojów od Kowalczewskiego, by piosenka Kazika już nigdy na antenę Trójki nie trafiła.

Tego było już za wiele. Choć władze Trójki tłumaczyły, że prowadzący audycję Niedźwiecki złamał regulamin stacji to do dziś nie wiadomo, o których punktach mowa. Artyści masowo oprotestowują działania stacji i odmawiają puszczania w Trójce swoich utworów, a współpracę z radiem zerwała m.in. Mystic Production.

Dziś wiadomo, że nowym dyrektorem radowej Trójki został Kuba Strzyczkowski, o czym sam poinformował w rozmowie z portalem „Presserwis”. Dziennikarz jest doskonale znany słuchaczom rozgłośni, gdyż radiową Trójką jest związany od lat 80. Do dziś prowadzi, nadawaną od 2001 roku audycję „Za, a nawet przeciw” oraz piątkowe popołudniowe wydania „Zapraszamy do Trójki”.

Jak informował portal Życie: JUREK OWSIAK STRACIŁ CIERPLIWOŚĆ. PREZES WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY STANOWCZO SKOMENTOWAŁ DZIAŁANIA POLICJI PODCZAS OSTATNIEGO STRAJKU

Polecamy także: MINISTER EDUKACJI DARIUSZ PIONTKOWSKI UJAWNIŁ, CO Z POWROTEM DO SZKÓŁ. UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE BĘDĄ ZDZIWIENI

Portal "Zycie" informował o: WHO POTWIERDZA NAJGORSZE. PANUJE WIRUS, KTÓRY ŹLE WPŁYWA NA DZIECI