Od kilku dni zrobiło się głośno dookoła Programu Trzeciego Polskiego Radia. Wiele znanych osób odeszło z anteny, jednak jak się okazuje, to nie koniec problemów jakie dotknęły rozgłośnię.

Gorąco w radiowej Trójce

Całe zamieszanie wywołane zostało kiedy jeden z utworów Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój” zajął pierwsze miejsce na liście przebojów Trójki. Według doniesień, władze radia nakazały Markowi Niedźwieckiemu zdjęcie piosenki z listy przebojów.

Finalnie Marek Niedźwiecki zdecydował się na opuszczenie anteny Programu Trzeciego Polskiego Radia. Był on związany z rozgłośnią od 1982 roku!

Marek Niedźwiecki był odpowiedzialny między innymi za publikowanie listy przebojów, to właśnie ona stała się kością niezgody. Zarząd oskarżył bowiem dziennikarza o to, że dopuścił się przy niej pewnych manipulacji.

Screen z teledysku do piosenki Kazika Twój ból jest lepszy niż mój / YouTube

Stanowcze kroki dziennikarza

Dziennikarz nie zniósł takich słów skierowanych w swoją stronę i jak donosi portal Fakt.pl już wczoraj do radiowej Trójki wpłynęło pierwsze przedsądowe wezwanie.

- Złożyłem dziś wezwanie przedprocesowe do władz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Robię to nie tylko dla siebie, ale też dla Słuchaczy, bo stworzyliśmy wspólnie coś wyjątkowego. Oczekuję od wezwanych oficjalnych przeprosin oraz przekazania kwoty 10 tys. złotych na rzecz lekarzy walczących z pandemią. Żegnam się z Trójką, ale nie z Ludźmi Trójki, bo wciąż jesteśmy RAZEM. To tylko tango… ­- brzmi fragment oświadczenia jakie wydał Marek Niedźwiecki.

Jak się okazuje, dziennikarz dokładnie określił, że rozgłośnia ma trzy dni, aby oficjalnie go przeprosić. W przeciwnym wypadku, po upływie tego czasu dziennikarz zamierza wytoczyć Programowi Trzeciemu Polskiego Radia proces sądowy.

Radiową Trójkę opuściło także wiele innych osób, wśród nich jest Piotr Metz, który był dyrektorem muzycznym. Podczas ostatnich wydarzeń poparł on Marka Niedźwieckiego, a dodatkowo opublikował wiadomość, którą dostał od Tomasza Kowalczewskiego – dyrektora Trójki. W wiadomości tej zawarty był wyraźny nakaz zdjęcia piosenki Kazika z anteny Trójki.

SMS, który otrzymał Piotr Metz / YouTube

Jak informował portal Życie: JUREK OWSIAK STRACIŁ CIERPLIWOŚĆ. PREZES WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY STANOWCZO SKOMENTOWAŁ DZIAŁANIA POLICJI PODCZAS OSTATNIEGO STRAJKU

Polecamy także: MINISTER EDUKACJI DARIUSZ PIONTKOWSKI UJAWNIŁ, CO Z POWROTEM DO SZKÓŁ. UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE BĘDĄ ZDZIWIENI

Portal "Zycie" informował o: WHO POTWIERDZA NAJGORSZE. PANUJE WIRUS, KTÓRY ŹLE WPŁYWA NA DZIECI