Jak podaje portal „Viva”, Jolanta Kwaśniewska była pierwszą damą w latach 1995-2005. Z wykształcenia prawniczka, zaraz po tym jak jej mąż został wybrany na prezydenta zawiesiła pracę w swojej agencji nieruchomości i poświęciła się w pełni działalności charytatywnej, w którą zaangażowana jest do dziś.

Niezwykła kobieta

Choć kadencja Aleksandra Kwaśniewskiego dobiegła końca w 2005 roku, Jolanta Kwaśniewska nadal cieszy się wśród Polaków popularnością. Postrzegana jest jako stylowa i niezwykle elegancka, dobra oraz mająca swoje zdanie kobieta. Prowadzi fundację „Porozumienie Bez Barier” i aktywnie działa na rzecz kobiet.

Jolanta Kwaśniewska nigdy nie żałowała tego, że została pierwszą damą. „Wiele rzeczy po drodze pogubiliśmy. Część naszych przyjaźni, moich ambicji zawodowych. Jednak bycie pierwszą damą przez 10 lat było przede wszystkim wielkim honorem. A jeśli udało nam się ciepło zapisać w pamięci Polaków, to znaczy, że odnieśliśmy sukces” – powiedziała Jolanta Kwaśniewska w szczerym wywiadzie przeprowadzonym przez jej córkę.

YouTube

Wiek, kompleksy i polityka

Są dni, kiedy czuję się stara i brzydka. Kiedy doskwiera mi samotność, bo nie ma twojego taty i chciałabym, żeby natychmiast się pojawił i powiedział mi, że jestem najwspanialsza w świecie.” – zdradziła Jolanta Kwaśniewska. Była pierwsza dama przyznała, że udało jej się poznać siebie, dzięki czemu wie, w czym czuje się sobą.

YouTube

Jolanta Kwaśniewska przyznała również, że obawiała się czy sprosta roli pierwszej damy. „Tymczasem po kilku latach zaczęliśmy być traktowani przez innych prezydentów i panujące domy jak równoprawni partnerzy. Kiedy wyjeżdżałam do Brukseli, królowa Paola zapraszała mnie, bym razem z innymi gośćmi mieszkała w apartamentach królewskich” – zdradziła Kwaśniewska.

„Rano jadłam śniadanie z królową Paolą, królową Sylwią, księżniczką Victorią i przysłuchiwałam się ich dyskusjom, kto się jak czuje, kto kogo zdradza. Ja, Jola Kwaśniewska z Gdańska-Wrzeszcza” – dodała.

A jak wy oceniacie Jolantę Kwaśniewską w roli pierwszej damy?

To też może cię zainteresować: Jolanta Kwaśniewska zdradziła, która z przyszłych Pierwszych Dam przypadła jej do gustu najbardziej. Jej wybór jest zaskakujący

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kościół Katolicki w Polsce zwraca się z niespotykaną prośbą do wiernych. Epidemia spowodowała finansową zapaść większości parafii

O tym się mówi: Ponowne otwarcie basenów nie będzie takie proste. Obowiązujące obostrzenia mocno utrudniają normalne funkcjonowanie pływalni