Jak podaje "Pikio", posłowie lewicy wystosowali interpelację do Mateusza Morawieckiego z zapytaniem, ile Polaków kosztuje finansowanie przez rząd Kościoła.

Premier jeszcze nie odpowiedział

YT

Jak wiemy, Kościół nie należy do biednych instytucji. Według przeprowadzonych przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego w 2015 roku, źródła finansowania Kościoła są dwa. Około 25 % to dofinansowanie ze strony samorządów, a około 23% to niepubliczne środki pochodzące z darowizn i wszelkich zbiórek.

Posłanka Lewicy, Anna Maria Żukowska twierdzi, że informacja na temat wielkości dofinansowania Kościoła przez rząd, jest zbyt mocno chroniona, aby została ujawniona.

Mówiąc szczerze, nie spodziewam się odpowiedzi. Po prostu wiedza, o którą pytam, jest ściśle chroniona.

Jak donosi "Pikio", według zapisanego w konstytucji prawa, Mateusz Morawiecki ma 21 dni na odpowiedź na interpelację. Jak podają niezależne media, w 2017 roku Fundusz Kościelny dofinansowano kwotą 159 milionów złotych.

Na stronie gov.pl podano, że Funduszem Kościelnym dysponuje aktualnie Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji - MSWiA, czyli od jakiegoś czasu Mariusz Kamińki i to on powinien odpowiadać w tym przypadku na wszelkie interpelacje.

YT

Tajemniczy mężczyzna u boku Gliwińskiej: Gliwińska złapana z tajemniczym mężczyzną. Czy to Jarosław Bieniuk

Resort zdrowia uaktualnia dane: Ministerstwo Zdrowia sprostowało błąd dotyczący ilości zarażonych. Dane są zatrważające, ale jeden szczegół dodaje otuchy

O tym też pisaliśmy: Jeden z ulubionych programów Polaków zniknie z anteny. Gwiazdy odczują ogromne straty z tego powodu