Nowa sytuacja w Polsce wciąż zmusza nas do przyzwyczajenia się do pewnych odgórnie narzuconych zasad, obostrzeń, nakazów czy zakazów. Wszystko po to, by zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Poza uważnym śledzeniem rządowych komunikatów dotyczących panujących obecnie reguł Polacy bacznie obserwują również codzienne raporty, w których podaje się liczbę osób zarażonych, zmarłych, wyzdrowiałych.

Co jakiś czas w raportach tych pojawiają się błędy, które są następnie korygowane, przez co w niektóre dni liczby wyglądają, jakby stały w miejscu, lub wręcz przeciwnie – sprawa brzmi jeszcze groźniej.

Koronawirus. Źródło: Youtube
Koronawirus. Źródło: Youtube
Koronawirus. Źródło: Youtube

Błąd w raporcie Ministerstwa Zdrowia

Tym razem ponownie okazało się, że w jednym z poprzednich raportów nastąpiła pomyłka, na skutek której podana liczba zarażonych była błędna. Błąd został już skorygowany przez Ministerstwo Zdrowia.

Przedstawiciele resortu opublikowali najnowszy raport uwzględniający liczbę zarażonych, dodając, że konieczne były poprawki. Wśród zarażonych zauważa się zdecydowaną przewagę osób ze Śląska, gdzie wciąż aktywne są ogniska zakażeń, znajdujące się w kilku kopalniach.

„Mamy 148 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (89), wielkopolskiego (18), dolnośląskiego (15), lubelskiego (10), świętokrzyskiego (4), opolskiego (4), pomorskiego (3), podlaskiego (3), lubuskiego (1), zachodniopomorskiego (1). (...) Liczba zakażonych koronawirusem: 21 440/996 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)” – poinformowano.

Ministerstwo Zdrowia, źrodło: Wp.pl
Ministerstwo Zdrowia, źrodło: Wp.pl
Ministerstwo Zdrowia, źrodło: Wp.pl

Dodano także, że Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu na skutek niedopatrzenia przekazała błędne dane, co zafałszowało jeden z poprzednich raportów. Teraz błąd został skorygowany.

„Ze względu na 34 zdublowane przypadki zakażeń przez WSSE Poznań - odejmujemy je z wykazu woj. wielkopolskiego” – zawiadomiono.

Wzrost liczby zarażonych brzmi groźnie, jednak, jak zauważa Pikio, warto zwrócić uwagę na fakt, że od opublikowania poprzedniej informacji nikt nie zmarł z powodu COVID-19.

Przypomnij sobie o… OSTATNIE POŻEGNANIE OSOBY, KTÓRA PRZEGRAŁA Z KORONAWIRUSEM. JAK WYGLĄDAJĄ PROCEDURY I SAMA CEREMONIA

Jak informował portal Życie: RODZINA KRÓLIKOWSKICH ZAMIERZA UCZCIĆ ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ PAWŁA KRÓLIKOWSKIEGO. POMYSŁ NAJBLIŻSZYCH ARTYSTY JEST GODNY PODZIWU

Portal Życie pisał również o… JEDEN Z ULUBIONYCH PROGRAMÓW POLAKÓW ZNIKNIE Z ANTENY. GWIAZDY ODCZUJĄ OGROMNE STRATY Z TEGO POWODU