Trzeba przyznać, że przez ostatnie lata Agata Młynarska zrobiła wiele, by uświadomić ogromnej rzeszy osób, czym jest choroba Leśniowskiego-Crohna i jak łatwo na nią zapaść. Dziennikarka sama dowiedziała się o druzgocącej diagnozie zupełnie przypadkiem, nie zdając sobie sprawy latami z tego, że jej dolegliwości nie wynikają jedynie z szybkiego tempa życia, a narastający stres poczynił w jej organizmie spustoszenie.

O tym, jak dowiedziała się, że cierpi na chorobę autoimmunologiczną, na którą cierpią setki tysięcy osób na całym świecie Agata Młynarska opowiedziała kilka lat temu w wywiadzie dla magazynu Viva! Etiologia choroby nie jest znana, a lekarze zauważają trend wskazujący na wzrost zapadalności, na który wpływ może mieć rozwój gospodarczy i zmiana sposobu żywienia.

Agata Młynarska o niezwykle trudnym czasie, gdy wykryto u niej chorobę Leśniowskiego-Crohna. Dziennikarka zrozumiała, że musi zwolnić

Agata Młynarska w okolicy 50. roku życia zrozumiała, że jej organizm zaczyna przypominać jej o metryce i czas na to, by bliżej przyjrzeć się swojemu zdrowiu. Jednak intensywny tryb życia, charakter pracy i kipiąca energia w dziennikarce nie pozwalała jej zwolnić biegu. Przysłowiową „jedynkę” musiała jednak wrzucić w momencie, gdy trafiła z ogromnym bólem brzucha na szpitalne łóżko.

Impulsem do zmiany trybu myślenia była właśnie choroba, która coraz częściej dotyka kobiet między 40 a 50 rokiem życia.

- Osoby, które są bardzo aktywne zawodowo, wprowadzają swój system nerwowy w stan ogromnego niepokoju, cały czas żyją w napięciu. I to napięcie odbija się na nich. Jelita, które zarządzają całym organizmem, zaczynają źle pracować – mówiła Agata Młynarska.

Kobiety najczęściej stosują metody doraźne – leki przeciwbólowe, by znieść dyskomroft i napięcie. Jednak, gdy Agata Młynarska znalazła się w szpitalu zrozumiała, w jak groźnym stanie się znajduje.

- Na tę chorobę zapracowałam całym swoim życiem. A ono wystawiło mi rachunek. Zawsze bardzo wysoko stawiałam sobie poprzeczkę, a czasem, zwyczajnie, nie sposób ją przeskoczyć – przekonywała w rozmowie z Vivą!

Agata Młynarska powiedziała, że w zmaganiach z chorobą bardzo pomogła jej psychoterapia, dzięki której zrozumiała, że nakładanie na siebie zbyt wiele i dążenie do perfekcjonizmu to prosta droga do autodestrukcji.

Przypomnij sobie o… SZYKUJE SIĘ PRAWDZIWA PRZEMIANA W ŻYCIU PRYWATNYM JAROSŁAWA BIENIUKA! CHODZĄ SŁUCHY, ŻE ZAMIERZA SIĘ OŻENIĆ

Jak informował portal Życie: MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN POCHWALIŁA SIĘ POKOIKIEM DLA DZIECKA. FANI KRYTYKUJĄ GUST GWIAZDY. „WYGLĄDA PRZESADNIE STERYLNIE”

Portal Życie pisał również o… AGATA MŁYNARSKA OSTRO O PRZYSZŁOŚCI KUBY WOJEWÓDZKIEGO. „CHOĆBY KUBA WOJEWÓDZKI Z GACI WYSKOCZYŁ, TO PO PROSTU JUŻ TEGO NIE BĘDZIE”