Monika Zamachowska jest znaną dziennikarką, przez lata związana była z Telewizją Polską. Była autorką i współautorką programów: „Kulty Popkultury”, „Teleadwokat”, „Europejczycy”, „Strefa Otwarta”, czy „Orzeł czy reszka”.

Największą popularność przyniósł jej jednak program „Europa da się lubić”. Show z udziałem obcokrajowców opowiadających o swoich kulturach skradł serca widzów w latach 2003-2008. Pojawił się także ponownie w 2019 roku.

Monika Zamachowska była także gospodynią „Pytania na Śniadanie”, gdzie występowała w duecie z Michałem Olszańskim. Niestety po 25 latach pracy dla stacji TVP2 dziennikarka została zwolniona, a jej miejsce zajęła Małgorzata Tomaszewska.

Monika Zamachowska. Źródło: Instagram
Monika Zamachowska. Źródło: Instagram

Monika Zamachowska ponownie krytykuje TVP

Zaczęło się od kłótni z Idą Nowakowską, która twierdziła, że Monika Zamachowska krytykuje TVP i program „Ameryka da się lubić”. Znana prezenterka wyraziła swoje niezadowolenie, że jej byli pracodawcy będą „pląsać w tv za pieniądze, które powinna dostać polska onkologia”.

Teraz postanowiła skomentować słowa Idy Nowakowskiej.

„Moi Drodzy, ponieważ za tydzień rusza produkcja programu „Ameryka da się lubić”, pomyślałam, że to dobry moment, żeby odnieść się do kolejnej fali bzdurnych pseudonewsów na mój temat. Wytrzymacie proszę.”

Monika Zamachowska. Źródło: Instagram
Monika Zamachowska. Źródło: Instagram

„Po pierwsze, nie jestem zgorzkniała. Kochałam moją pracę przy „Europa da się lubić”. To był wspaniały show, który w znacznej mierze przyczynił się do zmiany postrzegania mieszkańców Europy Zachodniej w moim kraju. Był emitowany przez 6 lat przy widowni dochodzącej do 7 milionów osób. Myślę, że mogę powiedzieć, że wychował całe pokolenie mądrych, odważnych i otwartych Polaków. Jestem całkowicie usatysfakcjonowana moimi „pięcioma minutami sławy”. Po drugie, TVP może sobie robić, co im przyjdzie do głowy, kto bogatemu zabroni?” – napisała.

Dodała, że jej zdaniem program jest „odgrzewanym kotletem”.

Przypomnij sobie o… JAKO 10-LATKA DZIEWCZYNKA ZOSTAŁA BEZ RODZICÓW. PRACUJE NA BUDOWIE, ŻEBY DOROBIĆ TROCHĘ PIENIĄDZY. POWÓD DLA KTÓREGO TO ROBI, PORUSZA

Jak informował portal Życie: WYKRYTO KOLEJNE OGNISKA WIRUSA. TYM RAZEM W SZPITALACH I NA TARGOWISKACH. JAKIE KROKI PODJĘTO

Portal Życie pisał również o… JUŻ OD JUTRA WCHODZĄ W ŻYCIE NOWE PRZEPISY. SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ MUSZĄ NA NIE ZWRÓCIĆ KIEROWCY