Monika Zamachowska jest znaną dziennikarką przez lata związaną z Telewizją Polską. Była autorką i współautorką programów: "Kulty Popkultury", "Teleadwokat", "Europejczycy", "Strefa Otwarta", czy "Orzeł czy reszka".

Największą popularność przyniósł jej jednak program "Europa da się lubić". Show z udziałem obcokrajowców opowiadających o swoich kulturach skradł serca widzów w latach 2003-2008. Pojawił się także ponownie w 2019 roku.

Monika Zamachowska była także gospodynią "Pytania na Śniadanie", gdzie występowała w duecie z Michałem Olszańskim. Niestety po 25 latach pracy dla stacji TVP2 dziennikarka została zwolniona, a jej miejsce zajęła Małgorzata Tomaszewska.

Monika Zamachowska. Screen: Instagram
Monika Zamachowska. Screen: Instagram
Monika Zamachowska. Screen: Instagram

Monika Zamachowska o Telewizji Polskiej. Mocne słowa

"Po drugie, TVP może sobie robić, co im przyjdzie do głowy, kto bogatemu zabroni? Nie rozumiem tylko, dlaczego reżyser Leszek Kumański, który wpadł na genialny pomysł odgrzania kotleta, osoba znana z kreatywności i chęci zmiany, również w zakresie własnego światopoglądu, nie wpadnie na nowy pomysł misyjnego show, który spełniłby jego ambicje i oczekiwania finansowe" - czytamy na Instagramie Zamachowskiej.

Następnie dziennikarka odniosła się do działań telewizji w kontekście aktualnej trudnej sytuacji gospodarczej.

"Ja wiem, że TVP się wyżywi, a niektórzy artyści po prostu nie mogą umrzeć z głodu, pandemia czy nie. Ale serio? Teraz? Gdy zakręcono kurek z finansowaniem dla wszystkich instytucji kultury do końca roku, gdy kultura w tym kraju zdycha, wy będziecie pląsać w tv za pieniądze, które powinna dostać polska onkologia?" - napisała gwiazda.

Monika Zamachowska screen Instagram
Monika Zamachowska screen Instagram

Przypomnij sobie o… KIEDY BĘDZIE MOŻNA IŚĆ DO LEKARZA? POLACY CZEKAJĄ NA OTWARCIE PRZYCHODNI

Jak informował portal Życie: WIEDZIAŁ, ŻE ZAKAŻA. ODMÓWIŁ LECZENIA I WIELOKROTNIE POJAWIAŁ SIĘ W MIEJSCACH PUBLICZNYCH

Portal Życie pisał również o… LEŚNICY APELUJĄ DO POLAKÓW O SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ. BLISKIE SPOTKANIE Z TYM GADEM MOŻE SIĘ OKAZAĆ BRZEMIENNE W SKUTKACH