Jak podaje portal „Fakt”, Marcin K. miał świadomość, że stanowi zagrożenie dla innych ludzi, których mógł zakazić. Mężczyzna przerwał leczenie i konsekwentnie odmawiał ponownego jego podjęcia. Często pojawiał się w miejscach publicznych, m.in. w sklepach, w których dokonywał kradzieży.

Okradał sklepy

Chory zakaźnie 35-latek z Lubania okradał sklepy od września do grudnia 2019 roku, a następnie także od lutego do maja 2020 roku. „Jego łupem padały różnego rodzaju artykuły spożywcze, alkohol, perfumy, kosmetyki, artykuły higieniczne. Poszkodowane sklepy spożywcze i drogerie utraciły mienie o łącznej wartości ponad 6250 zł” – poinformował Tomasz Czułowski, rzecznik prokuratury w Jeleniej Górze.

W październiku ubiegłego roku mężczyzna został złapany na gorącym uczynku, kiedy próbował ukraść perfumy oraz inne artykuły, których łączna wartość wynosiła 500 złotych. Kradzieże nie były jednak jedynym przewinieniem mężczyzny. Okazało się, że cierpi na chorobę zakaźną.

Pixabay

Chory

U Marcina K. zdiagnozowano gruźlicę prątkującą. Mężczyzna świadomie zrezygnował z leczenia i konsekwentnie go odmawiał. Wiedział, że jest nosicielem groźnej choroby i stwarza zagrożenie epidemiologiczne dla innych. Obniżona odporność bezdomnego 35-latka predysponowała go także do zakażenia koronawirusem.

Mężczyznę zatrzymano 21 maja w Lubaniu i doprowadzono do prokuratury, gdzie przedstawiono mu 4 zarzuty, w tym spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego, kradzieży, a także znieważenia ochroniarza w jednym z okradanych sklepów. 35-latkowi grozi 8 lat pozbawienia wolności.

Wobec 35-latka zastosowano areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy, w związku z uzasadnioną obawą, że może on po raz kolejny popełnić przestępstwo, mataczyć lub podjąć próbę ucieczki.

Pixabay

Jak oceniacie całą sprawę?

To też może cię zainteresować: Zapis w tarczy antykryzysowej sprawi, że Polacy nie będą musieli spłacać długów? Eksperci zauważyli pewien istotny szczegół

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Plotki o Elżbiecie Jaworowicz potwierdziły się. Główna zainteresowana komentuje medialne doniesienia

O tym się mówi: Kiedy będzie można iść do lekarza? Polacy czekają na otwarcie przychodni