Ogłoszono wdrażanie czwartego etapu odmrażania gospodarki, co oznacza także zniesienie sporej części obostrzeń, które mocno zmieniały naszą codzienność.

Oznacza to m.in. otwarcie instytucji kultury, siłowni, salonów tatuaży, ogłoszono także zniesienie limitu osób w sklepach, restauracjach czy kościołach, częściowo złagodzono obowiązek zakrywania nosa i ust, zezwolono na organizowanie koncertów dla maksymalnie 150 osób oraz ślubów i wesel – także dla maksymalnie 150 osób.

To jeszcze nie wszystko. Otwarcia w końcu doczekają się także m.in. place zabaw na osiedlach – dzieci będą mogły z nich korzystać już w sobotę, 30 maja.

Przychodnia. Źródło: Youtube
Przychodnia. Źródło: Youtube

Polacy zadają sobie jeszcze jedno, niezwykle ważne pytanie – co z przychodniami lekarskimi? W ostatnim czasie wizyty u lekarza – poza nagłymi przypadkami – są niemożliwe. Kiedy to się zmieni?

Kiedy doczekamy się otwarcia przychodni?

Obecnie w większości lekarze pracujący w przychodniach udzielają jedynie teleporad. Przyjęcia odbywają się często jedynie wtedy, gdy stwierdzi się poważne zagrożenie zdrowia pacjenta.

Wszyscy, którzy czują potrzebę konsultacji swojego przypadku z lekarzem, muszą zaspokoić ją jedynie za pośrednictwem rozmów telefonicznych. Niektóre dolegliwości są ciężkie lub niemal niemożliwe do zdiagnozowania w ten sposób.

Polacy bardzo czekali na nowe informacje dotyczące funkcjonowania przychodni lekarskich przy okazji ogłoszenia kolejnego, ostatniego już etapu odmrażania gospodarki. Niestety, nie pojawiły się żadne ogłoszenia na ten temat.

Przychodnia. Źródło: Youtube
Przychodnia. Źródło: Youtube

Wygląda na to, że pozostanie tak, jak teraz – czyli pacjenci mogą korzystać z teleporad, a w szczególnych przypadkach korzystać z usług poszczególnych przychodni, które pozostają częściowo otwarte.

Nie inaczej jest w szpitalach – poza nagłymi przypadkami nie przyjmuje się pacjentów. Jest to uciążliwe szczególnie dla tych, którzy chcieliby udać się na zwykłe wizyty lekarskie lub wykonać mniej poważne zabiegi.

Przypomnij sobie o… MICHAŁ WIŚNIEWSKI DŁUGO UKRYWAŁ TO W TAJEMNICY. WRESZCIE ZDECYDOWAŁ SIĘ OPOWIEDZIEĆ O SWOJEJ PIĄTEJ ŻONIE

Jak informował portal Życie: IMGW WYDAJE OSTRZEŻENIE, DZIŚ W NASZYM KRAJU MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNIE. GDZIE MOŻEMY SPODZIEWAĆ SIĘ BURZ

Portal Życie pisał również o… PLOTKI O ELŻBIECIE JAWOROWICZ POTWIERDZIŁY SIĘ. GŁÓWNA ZAINTERESOWANA KOMENTUJE MEDIALNE DONIESIENIA