Każdy zapewne się spodziewał, że tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą inne niż zwykle. Nie da się ukryć, że święta są coraz bliżej. Wiele osób nieustannie zadaje sobie pytania na temat tego, jak będą one wyglądać.

W święta Bożego Narodzenia posypią się mandaty?

Nie ulega wątpliwości, że ten rok jest zupełnie inny niż zwykle. Wiosenne święta wielkanocne wiele z nas spędziła z dala od rodzin, często samotnie. Jak zatem będzie wyglądać Boże Narodzenie?

Rząd w ostatnim czasie podał ostateczne obostrzenia, które obowiązywać będą podczas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Dotyczą one głównie ilości osób, jakie mogą uczestniczyć w wigilijnej wieczerzy. Jest to maksymalnie pięć osób.

Boże Narodzenie/screen Youtube
Boże Narodzenie/screen Youtube

Obostrzenia te będą obowiązywać do 27 grudnia 2020 roku. W świątecznych spotkaniach mogą wciąć udział domownicy oraz dodatkowo pięć spoza domu. Wychodzi na to, że tegoroczne święta będą bardzo skromne.

Rzecznik ministerstwa zdrowia nie pozostawia złudzeń

Policja nie będzie jednak sprawdzać domów podczas świątecznej kolacji. Limit pięciu osób jest wskazaniem i jasną deklaracją, dzięki której zadbamy o własne bezpieczeństwo.

Jak zapewnia jednak rzecznik ministerstwa zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, jeżeli nie zostanie zachowany limit osób w jednostkowych przypadkach policjanci mogą nałożyć mandat karny.

Policjant wypisuje mandat. Źródło: dziennik.pl
Policjant wypisuje mandat. Źródło: dziennik.pl
Policjant wypisuje mandat. Źródło: dziennik.pl

Wszystko wskazuje na to, że święta Bożego Narodzenia będą wyglądać podobnie do tegorocznych świąt Wielkanocnych. Warto jednak przeczekać ten ciężki okres i spędzić skromne i bezpieczne święta.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO