Podczas koncertu nagranego przez Telewizję Polską specjalnie na Dzień Matki wystąpiła plejada gwiazd na czele z Zenkiem Martyniukiem czy Roksaną Węgiel. Wydarzenie zatytułowane „Dla Ciebie Mamo” przyciągnęło przed telewizory spragnione muzycznej rozrywki tłumy widzów.

Ku ich zaskoczeniu, a nawet przerażeniu w trakcie koncertu artyści występowali bez maseczek, a także nie zachowywali obowiązkowego dystansu społecznego liczącego 2 metry między osobami, które ze sobą nie mieszkają.

Artyści – wśród których znaleźli się m.in. Zenek Martyniuk, Roksana Węgiel, zespół Boys, Trubadurzy czy Brathanki – złamali szereg obowiązujących od blisko 2 miesięcy przepisów, gdy Polacy w obawie nie tylko przed zarażeniem, ale i wysokim mandatem stosują się do nich codziennie przy każdym wyjściu z domu. Tego widzowie i internauci TVP wybaczyć nie mogą. Internat zalała fala negatywnych komentarzy!

źródło: YouTube

TVP zmieszane z błotem przez internautów. Użytkownicy sieci nie szczędzą krytyki pod adresem władz Telewizji Polskiej. Czy w TVP obowiązują podwójne standardy?

Po tym koncercie TVP nie spodziewało się potężnej burzy, jaka zawisła nad telewizją po emisji kontrowersyjnego show. Zachowanie artystów, niezgodne z obowiązującymi przepisami to jednak nie wszystko. Mimo zakazu zgromadzeń i zamknięcia do 6 czerwca kin, teatrów, oper i sal koncertowych koncert na Dzień Matki został zorganizowany w Teatrze Polskim w Warszawie z… udziałem widowni.

Próżno było szukać na twarzy którejkolwiek z osób wśród publiczności maseczki ochronnej. Tego widzowie nie są w stanie odpuścić! Na stację i artystów wylała się fala bardzo negatywnych komentarzy, do tego stopnia, że z organizacji eventu musiał tłumaczyć się nawet dyrektor Teatru Polskiego, Andrzej Seweryn.

źródło: YouTube

Głos w sprawie zabrały również władze spółki World Media, która organizowała koncert, dość pokrętnie tłumacząc, jak wyglądał „nabór” na uczestników widowni i że koncert nie był imprezą masową w rozumieniu przepisów prawa. Osoby na widowni miały być aktorami-statystami, zaangażowani do udziału na tych samych zasadach co sami artyści.

- Pojęcie publiczności oznacza nieokreśloną liczbę odbiorców i zakłada dodatkowo dość znaczną liczbę osób, co w przypadku działań produkcyjnych koncertu w kontekście aktorów–statystów, również nie miało miejsca – tłumaczy w oficjalnym komunikacie producent show.

Jak informuje Pikio.pl, aktorzy i artyści powiadomili służby o złamaniu przepisów, jednak policja nie chciała interweniować. Nie wiadomo także, czy sanepid nałoży odpowiednie kary na organizatorów.

Przypomnij sobie o… MARYLA RODOWICZ MA NOWY SAMOCHÓD. POTRZEBOWAŁA GO PO TYM, JAK POPRZEDNIE ZABRAŁ JEJ MĄŻ

Jak informował portal Życie: MINISTERSTWO ZDROWIA OPUBLIKOWAŁO NAJNOWSZY RAPORT DOTYCZĄCY KORONAWIRUSA W POLSCE. W NIEKTÓRYCH REJONACH SYTUACJA WYMYKA SIĘ SPOD KONTROLI

Portal Życie pisał również o… WAŻNA DECYZJA ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA. DONIESIENIA NA TEMAT LECZNICZYCH WŁAŚCIWOŚCI JEDNEGO Z LEKÓW OKAZAŁY SIĘ FAŁSZYWE