Polacy już nie mogli się tego doczekać. Ogłoszono wdrażanie czwartego etapu odmrażania gospodarki, co oznacza także zniesienie sporej części obostrzeń, które mocno zmieniały naszą codzienność.

Oznacza to m.in. otwarcie instytucji kultury, siłowni, salonów tatuaży, ogłoszono także zniesienie limitu osób w sklepach, restauracjach czy kościołach, częściowo złagodzono obowiązek zakrywania nosa i ust, zezwolono na organizowanie koncertów dla maksymalnie 150 osób oraz ślubów i wesel – także dla maksymalnie 150 osób.

To jeszcze nie wszystko. Otwarcia w końcu doczekają się także m.in. place zabaw na osiedlach – dzieci będą mogły z nich korzystać już w sobotę, 30 maja.

Plac zabaw. Źródło: Youtube
Plac zabaw. Źródło: Youtube

Otwarte place zabaw. Na jakich zasadach?

Jak zauważa Interia, trzeba jednak pamiętać o pewnych szczególnych zasadach, które będą obowiązywały podczas korzystania z miejsc zabawy najmłodszych. Nowy reżim sanitarny obejmie także place zabaw.

Przede wszystkim konieczne będzie zachowywanie dwumetrowych odstępów między dziećmi – jeśli nie ma możliwości zachowania tej odległości, gdyż na placu zabaw znajduje się już inne dziecko lub dzieci, kolejna pociecha nie powinna korzystać z tego samego miejsca.

Co więcej, każda osoba dorosła, która chce wejść ze swoim dzieckiem na teren placu zabaw, powinna mieć zasłonięte usta oraz nos. Okazuje się, że dzieci nie muszą spełniać tego obowiązku.

Plac zabaw. Źródło: Youtube
Plac zabaw. Źródło: Youtube

Kolejnym zaleceniem ma być także regularne dezynfekowanie sprzętów na placach zabaw przez ich właścicieli, lecz – co jest oczywiste – niekiedy może być o to trudno. W tym wypadku rodzice powinni zadbać o dezynfekcję miejsca zabawy swoich dzieci.

To wstępne wymogi oraz zalecenia, które wciąż są poprawiane i uściślane. Już niebawem sanepid ogłosi oficjalne i ostateczne zapisy.

Przypomnij sobie o… TOMASZ KAMMEL W OSTRYCH SŁOWACH DO CELEBRYTÓW. "NIKOMU NIE ODBIERAM PRAWA GŁOSU..."

Jak informował portal Życie: KASIA KOWALSKA W OSTRYCH SŁOWACH O KONCERCIE EMITOWANYM W TVP Z OKAZJI DNIA MATKI. WOKALISTKA ZADRWIŁA Z TELEWIZJI POLSKIEJ

Portal Życie pisał również o… KRZYSZTOF JACKOWSKI UJAWNIA, ŻE CZEKAJĄ NAS CIĘŻKIE CZASY. PRZYJDZIE COŚ, CO DOTKNIE KAŻDEGO I CAŁKOWICIE ZMIENI ŚWIAT