Jak podaje "wp.pl", Tomasz Kammel na mediach społecznościowych zaapelował do niektórych celebrytów, aby przestali wypowiadać się na temat pandemii i koronawirusa, niczym eksperci. Jego ostre słowa zwróciły uwagę opinii publicznej.

"Wprowadzacie degrengoladę, pożywkę dla pandemii strachu"

Coraz większa grupa ludzi zaczęła mieć pewne wątpliwości, przeglądając newsy zagraniczne odnośnie pandemii i koronawirusa. Wielu zaczęło przetrząsać wypowiedzi ekspertów w dziedzinie medycyny, czy wirusologii i dochodzą do różnych wniosków.

Jedni werbalizują swoje wątpliwości, co do prawdziwości podawanych nam w mediach informacji, inni powielają kompletnie niesprawdzone i nieprawdziwe informacje odnośnie istoty SARS COV-2. To zbulwersowało Toasza Kammela do tego stopnia, że opublikował "kilka słów" skierowanych do niektórych celebrytów.

Do wszystkich znanych i cenionych za swe aktorstwo, pływanie, śpiewanie Pamiętajcie, że skądkolwiek Covid się wziął, nie ma jeszcze na niego lekarstwa. Opowiadanie, że 250 tysięcy zgonów to nic, bo grypa zbiera większe żniwo jest głupotą. Pamiętajcie, chodzi przede wszystkim o dwie sprawy: 1. Ochrona osób starszych i chorych. 2. Niezatkanie systemu opieki zdrowotnej.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Do wszystkich znanych i cenionych za swe aktorstwo, pływanie, śpiewanie Pamiętajcie, że skądkolwiek Covid się wziął, nie ma jeszcze na niego lekarstwa. Opowiadanie, że 250 tysięcy zgonów to nic, bo grypa zbiera większe żniwo jest głupotą. Pamiętajcie, chodzi przede wszystkim o dwie sprawy: 1. Ochrona osób starszych i chorych. 2. Niezatkanie systemu opieki zdrowotnej. Ad.1 większość przejdzie Covid bezobjawowo, jeśli w ogóle. Zagrożeni są seniorzy, którzy „i tak chorują, i umierają ze starości”. To prawda, ALE: Kto dał Wam, kto dał mi prawo do decydowania o długości ich życia? Nikt. Ad 2 Wprowadzacie degrengoladę, pożywkę dla pandemii strachu. Ludzie z obawy przed zakażeniem zaprzestają np. terapii nowotworowych i bez sensu umierają przedwcześnie. Albo z drugiej strony - jeśli szpitale zatkają się przez Covid, „bo przecież go nie ma”- będą umierać na chociażby zapalenie wyrostka, bo ich nigdzie nie przyjmą. Jurgen Klopp, trener piłkarski zapytany o Covid odpowiedział dziennikarzowi „Dlaczego pytasz o to trenera piłkarskiego? Pytaj ludzi, którzy znają się na sprawie”. Może warto wziąć przykład? Nikomu nie odbieram prawa głosu, ale proszę znanych z mediów. Zanim otworzycie usta, odpowiedzcie sobie sami czy macie naukową wiedzę, by zajmować stanowisko? Czy zanim opowiecie na forum o światowym spisku odwiedzacie chociaż jedną stronę weryfikującą fake newsy? Bo jeśli tego nie robicie, kompromitujecie się na całej linii. Posłuchajcie starej prawdy: „reputację buduje się 20 lat, a rujnuje 5 min.” Przemyślcie to zanim rzucicie komuś w twarz, że jest np. opłaconym lekarzem. NIe można doprowadzić do dzielenia ludzi na bardziej lub mniej zdatnych do leczenia, ze względu na wiek, stan zdrowia itp. To zakrawa na holocaust i eugenikę razem wzięte. Dlatego Szanowni, róbcie to, co umiecie najlepiej i za co ludzie Was szanują - pięknie śpiewajcie, kreujcie role, czy zdobywajcie sportowe medale olimpijskie. A wszyscy zajmijmy się tym, o co chodzi najbardziej - dbajmy o siebie nawzajem, szczególnie o tych mniej zdrowych, nie tak już młodych i sprawnych. Zdrowia życzę, nam wszystkim! #koronawirus #fakenews #celebrity #enough

Post udostępniony przez Tomasz Kammel (@tomaszkammel)

Pamiętamy głośny protest Ivana Komarenko przeciwko obowiązkowym szczepionkom i noszeniu maseczek. Udzielił on wywiadu w niezależnej telewizji internetowej, robiąc ogromne wrażenie na wielu widzach swym merytorycznym przygotowaniem do rozmowy. Przedstawił konkretne wyniki badań, potwierdzone statystyki, a także własne wnioski wyciągnięte po przejrzeniu wielu materiałów publikowanych w mediach zagranicznych. Dał przykład tym, którzy chcieliby się wypowiedzieć, jednak brakuje im wiedzy. a Ty jak sądzisz? Czy celebryci rozsiewają "wirusa zwanego strachem"?

Na portalu "Życie" dowiesz się również... W INTERNECIE POJAWIŁO SIĘ NIEZNANE DOTĄD ZDJĘCIE KORY. POZUJE Z JEDNĄ RÓWNIE POPULARNĄ ARTYSTKĄ

Warto sobie przypomnieć... TO BĘDZIE NAJBARDZIEJ TAJEMNICZY ŚLUB W TYM ROKU. JENNIFER LOPEZ POWIE TAK W ŚWIĘTA