Południowa część naszego kraju jest dziś objęta ostrzeżeniami pierwszego stopnia. IMGW ostrzega, że mogą wystąpić tam gwałtowne burze.

Ostrzeżenia dla południa naszego kraju

Od godziny 11:30 do 22:30 na południowych obszarach naszego kraju powinniśmy uważać na możliwe burze.

Jak się okazuje gwałtowne zjawiska pogodowe mogą wystąpić na terenie województwa podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego.

Burze mogą miejscami być bardzo gwałtowne, a towarzyszyć im mogą obfite opady deszczu. Mogą one wynieść od 10 do nawet 30 litrów na metr kwadratowy.

Mieszkańcy południa naszego kraju powinni również uważać na wiatr, który może występować podczas burz. Jego prędkość może momentami osiągnąć nawet 60 kilometrów na godzinę.

Należy zachować ostrożność

Według skali stosowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, pierwszy stopień ostrzeżeń oznacza, że na terenie nim objętym mogą wystąpić takie zjawiska pogodowe, które w bezpośredni lub pośredni sposób mogą powodować różnorodne straty, a czasem nawet zagrażać życiu.

Podczas wystąpienia takich zjawisk pogodowych utrudnione, a nawet niemożliwe może być korzystanie z komunikacji miejskiej oraz międzymiastowej.

Niewykluczone są także przerwy w dostawie prądu lub też problemy z siecią telefoniczną oraz dostępem do Internetu.

Pamiętajmy, żeby w razie wystąpienia niebezpiecznych zjawisk schronić się w bezpiecznym miejscu, zachować ostrożność i przeczekać sytuację.

Nie wolno stawać pod drzewami, liniami energetycznymi czy też chować się w miejscach, które w łatwy sposób może np. uszkodzić wiatr.

Zobacz także: POLICJA POSZUKUJE MĘŻCZYZNY, KTÓRY PERFIDNIE OSZUKAŁ STARUSZKĘ POPULARNĄ METODĄ. KAŻDA POMOC JEST NA WAGĘ ZŁOTA

Może zainteresuje Cię to: JANUSZ M. ZROBIŁ PRZEKRĘT NA 50 MILIONÓW ZŁOTYCH, I PRZEPADŁ JAK KAMIEŃ W WODĘ. WPADŁ PRZEZ ZDJĘCIE W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: CZY POWRÓT UCZNIÓW DO SZKÓŁ TO DOBRA DECYZJA? GŁOS NA TEN TEMAT ZABRAŁ EKSPERT, PROFESOR KRZYSZTOF SIMON. JEST PRZEKONANY O SŁUSZNOŚCI SWOICH SŁÓW