Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego poinformowała, że wczesnym rankiem w Wigilię w San Dona di Piave, w pobliżu Wenecji we Włoszech zatrzymano poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania 60-letniego Janusz M. Mężczyzna podejrzany jest o pranie brudnych pieniędzy i narażenie Skarbu Państwa na 50 milionów złotych strat.

Do tej pory skutecznie udawało mu się ukrywać. Ostatecznie wpadł przez swoją partnerkę, która zamieściła zdjęcie w mediach społecznościowych. W akcji uczestniczyli policjanci z Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji międzynarodowego kanału ENFAST we współpracy z włoskimi organami ścigania.

Poszukiwany był w całej Europie. Zdjęcie w mediach społecznościowych partnerki zdradziło jego lokalizację

Janusz M. został zatrzymany między innymi pod zarzutem kierowania grupą przestępczą, pranie brudnych pieniędzy i oszustwa podatkowe na kwotę nie mniejszą niż 50 milionów złotych. Był poszukiwany już od pewnego czasu i do tej pory skutecznie ukrywał się w Europie. W końcu jego położenie zdradziło zdjęcie w mediach społecznościowych towarzyszącej mu partnerki, 25-letniej Pauliny P, która również została zatrzymana. Kobieta chwaliła się w internecie wystawnym życiem i zdjęciami z luksusowych wycieczek.

"60-latek nie stronił od luksusu i oprócz kilku sportowych i bardzo drogich samochodów korzystał z równie luksusowych łodzi. Cena jednej z nich to co najmniej kilka milionów złotych" - zdradzili policjanci dodając, że Janusz M. kompletnie nie spodziewał się wizyty funkcjonariuszy.

Janusz M. zgodnie z Europejskim Nakazem Aresztowania w najbliższym czasie zostanie przetransportowany do Polski i przekazany tamtejszym służbom. Już wkrótce stanie przed Prokuraturą Regionalną w Poznaniu.

Czym jest ENFAST?

ENFAST (European Network of Fugitive Active Search Teams) to specjalna sieć współpracy grup poszukiwań, która ma na celu natychmiastowe przekazywanie informacji z grupy jednego kraju do drugiego. Działa na terenie krajów Unii Europejskiej. Pozwala na błyskawiczne działanie służb.

Zobacz także: ZATRZYMANI W SPRAWIE SKOK WOŁOMIN. DO ARESZTU TRAFIŁ ADWOKAT MARCIN D., BYŁY MĄŻ MARTY KACZYŃSKIEJ

Może zainteresuje Cię to: NOWE DONIESIENIA W SPRAWIE DUBIENICKIEGO. BYŁY MĄŻ MARTY KACZYŃSKIEJ ZOSTAŁ ARESZTOWANY. ŚWIĘTA SPĘDZI "NA DOŁKU"

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: ZA PALENIE ŚMIECIAMI W PIECU DOSTAŁ NAJWYŻSZĄ Z MOŻLIWYCH KAR. ILE MUSIAŁ ZAPŁACIĆ MIESZKANIEC LESZNA