W ostatnim czasie wiele mówi się o walce o poprawę warunków klimatycznych. Nasza planeta jest tak zanieczyszczona, że eksperci nie przewidują dla naszego gatunku szczęśliwej i długiej przyszłości. Coraz więcej państw decyduje się na wprowadzanie restrykcyjnych przepisów dotyczacych ekologii.

Zaangażowanie Polski w walkę o lepsze środowisko nie jest największe. Jednak również w naszym kraju palenie śmieciami w piecach jest zabronione. To pierwszy krok w walce o lepszą jakość powietrza. Niestety, nie każdy go przestrzega.

Przekonali się o tym strażnicy miejscy z Leszna, którzy postanowili skontrolować, czym mieszkańcy miasta palą w piecach. Ich kontrola w większości okazała się zbędna. Aczkolwiek znalazł się pewien mężczyzna, który wizytę strażników zapamięta na długo.

Najwyższy wymiar kary za palenie śmieciami zapadł w Lesznie

Strażnicy szybko zorientowali się, że mężczyzna pali w piecu śmieci. Początkowo zaproponowali mu mandat, jednak sprawca nie miał zamiaru go zapłacić, gdyż uważał, że w niczym nie zawinił.

Jak podaje "TVN24” tak wizytę straży miejskiej opisywał komendant Mirosław Frątczak:

"Strażnicy zaproponowali panu mandat karny. Pan twierdząc, że nic złego nie zrobił, odmówił przyjęcia mandatu, czego konsekwencją było skierowanie wniosku do sądu.”

W konsekwencji tego sprawa została zgłoszona do sądu. Tam okazało się, że mieszkaniec Leszna jednak jest winny, a za swoje czyny będzie musiał zapłacić i to niemało. Mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości pięciu tysięcy złotych.

Sądowy wyrok trafił do sieci. Jak zapowiadają funkcjonariusze został upubliczniony ku przestrodze. Mianowicie to, czym palimy w piecach ma ogromne znaczenie, a za spalanie m. in. pastiku trzeba ponosić konsekwencje.

Mirosław Frątczak dodał, że ta kara ma być nauczką dla innych. Komendant straży miejskiej ma nadzieje, że ludzie zrozumieją, że palenie śmieci jest groźne zarówno dla naszej planety, jak i naszego zdrowia.

"Dojdą do wniosku, że nie warto, bo może ich taka sama kara spotkać."

Taka postawa sądu cieszy również aktywistów ekologicznych, którzy walczą ze smogiem i biernością władz. Wysoka kara za palenie śmieciami daje nadzieję na to, iż ludzie zaprzestaną tej szkodliwej dla środowiska praktyki.

Warto sobie przypomnieć...PALIŁ W PIECU ŚMIECIAMI. WSZYSTKO WYKRYŁ DRON ANTYSMOGOWY. BĘDZIE MUSIAŁ SŁONO ZAPŁACIĆ

Portal "Życie" pisał: NOWE PRZEPISY MOGĄ SŁONO KOSZTOWAĆ PRZEDSIĘBIORCÓW. WSZYSTKO PRZEZ NIEPRAWIDŁOWE BANERY REKLAMOWE

Informował również...SĄD PODJĄŁ DECYZJĘ. ALBO ŚWIADCZENIE PIELĘGNACYJNE, ALBO EMERYTURA. OBYWATELE BĘDĄ MUSIELI WYBRAĆ