Wczoraj świętowaliśmy w naszym kraju Dzień Matki. Z powodu panujących obostrzeń powinien być on zorganizowany inaczej niż dotychczas. Jednak niektóre instytucje nie zastosowały się do zaleceń.

Zuchwały krok TVP

Jak donosi portal Radiozet.pl wczoraj na antenie TVP1 był transmitowany koncert „Dla Ciebie Mamo” W imprezie wzięło udział wiele gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Co ciekawe, transmisja koncertu odbyła się na żywo, a samo wydarzenie miało miejsce wczoraj w Tatrze Polskim w Warszawie. Dlaczego zorganizowano koncert, w czasie kiedy zakazana jest organizacja imprez masowych?

Jak się okazuje, na widowni Teatru Polskiego licznie zgromadziła się publiczność! Również na scenie teatru nikt nie przestrzegał obecnie panujących zaleceń!

W koncercie wzięli udział między innymi tacy artyści jak Zenek Martyniuk czy też Roksana Węgiel.

Całe wydarzenie wywołało ogromną falę krytyki nie tylko wśród widzów ale także i samych artystów oraz osób związanych z kulturą.

Prowadzący koncert z okazji Dnia Matki / YouTube

Wydarzenie zostało mocno skomentowane

Komentarz na temat całego zdarzenia opublikował wczoraj Tomasz Sikora na swoim profilu na Facebooku.

— Drogie koleżanki i koledzy muzycy, drogie aktorki i aktorzy, tancerki i tancerze, rząd chyba zapomniał opublikować informacje o odmrożeniu teatrów i sal koncertowych, ale dzięki TVP już wiemy. Jak widać można już grać koncerty, w dodatku w salach teatralnych - podsumował.

Drogie koleżanki i koledzy muzycy, drogie aktorki i aktorzy, tancerki i tancerze, rząd chyba zapomniał opublikować...

Gepostet von Tomasz Sikora am Dienstag, 26. Mai 2020

Do całej sytuacji odniosła się także organizacja „Kultura Niepodległa” w której zrzeszone są osoby związane z kulturą. Opinia, jaką opublikowała organizacja również nie jest pozytywna.

- Łamią prawo! Wciąż obowiązuje całkowity zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki - możemy przeczytać na Facebooku organizacji Kultura Niepodległa.

Dlaczego TVP zdecydowała się na taki krok i czy od organizatorów wczorajszego koncertu zostaną wyciągnięte konsekwencje?

Twój koncert jest lepszy niż mój... Zastanawiamy się jak odmrozić kulturę, w tym teatry, kina, jak mają pracować...

Gepostet von Kultura Niepodległa am Dienstag, 26. Mai 2020

Przypomnij sobie o… JAK KIEDYŚ WYGLĄDAŁA PIERWSZA DAMA RP? NIESPOTYKANE DOTĄD ZDJĘCIA AGATY DUDY UJRZAŁY ŚWIATŁO DZIENNE

Jak informował portal Życie: KRZYSZTOF JACKOWSKI MIAŁ KOLEJNĄ WIZJĘ. JASNOWIDZ PRZESTRZEGA POLAKÓW, PRZED NADEJŚCIEM STRASZNYCH CZASÓW

Portal Życie pisał również o… KATARZYNA DOWBOR NIE KRYJE OBURZENIA OSTATNIMI WYDARZENIAMI. GWIAZDA STANOWCZO ZAPOWIEDZIAŁA, ŻE SPRAWA ZAKOŃCZY SIĘ W SĄDZIE