Monika Zamachowska przez wiele lat była prowadzącą program „Europa da się lubić”. Program był emitowany na antenie TVP od 2003 do 2008 roku i od razu zyskał sympatię wielu widzów.

Program był lubiany przez Polaków

Jego głównym celem było zapraszanie do show obcokrajowców, którzy na co dzień zamieszkiwali nasz kraj. Program miał charakter edukacyjny, bowiem uczestnicy przedstawiali to, jak wygląda życie w ich kraju i opowiadali o tradycjach, które w nim panują.

Emisję programu „Europa da się lubić” postanowiono wznowić w 2019 roku, a prowadzącą pozostała Monika Zamachowska. Jak się jednak okazuje, już w czerwcu na antenie TVP 2 pojawi się nowy, konkurencyjny program.

Jak informuje portal Super Express. mowa tutaj o talk show „Ameryka da się lubić”. który startuje na antenie TVP 2 już 6 czerwca. Jego prowadzącą ma być Ida Nowakowska. Cała sytuacja mocno nie spodobała się Monice Zamachowskiej, która wydała na ten temat stanowczy komentarz.

Kadr z programu Europa da się lubić / telemagazyn.pl/

Niespodziewany komentarz

- Gdy rok temu TVP postanowiła wznowić program "Europą da się lubić", moi mądrzejsi koledzy ostrzegali: to skrajny koniunkturalizm i cynizm. Chodzi wyłącznie o to, żeby PiS wygrało eurowybory. A ja wierzyłam, że tli się wciąż w mojej telewizji poczucie misji, potrzeba podnoszenia wiedzy i świadomości w odbiorcach - powiedziała gwiazda.

Monika Zamachowska nie ukrywa swojego oburzenia całą sytuacją. Co więcej, zwróciła się z niecodziennym apelem.

- Rok później Europa już nie da się lubić. Teraz z rozkoszą wpadamy w objęcia Donalda. Program robi już inna ekipa, niestety dobrze mi znana... Mam taki apel do moich wspaniałych amerykańskich kolegów i koleżanek mieszkających w Polsce: zostańcie w domu. Wyjdzie Wam na zdrowie - podsumowała Monika Zamachowska.

Na całą sytuację i mocny komentarz prowadzącej odpowiedziała już Ida Nowakowska, która nie ukrywa zaskoczenia i zniesmaczenia zachowaniem Moniki Zamachowskiej.

- Nie wiedziałam, jestem zaskoczona, wręcz nie mogę uwierzyć, że ktoś może nawoływać do bojkotu programu, tylko dlatego, że w nim nie występuje lub go nie prowadzi - podsumowała Nowakowska w wywiadzie dla portalu Plejada.

Ida Nowakowska / YouTube

Przypomnij sobie o… JAK KIEDYŚ WYGLĄDAŁA PIERWSZA DAMA RP? NIESPOTYKANE DOTĄD ZDJĘCIA AGATY DUDY UJRZAŁY ŚWIATŁO DZIENNE

Jak informował portal Życie: KRZYSZTOF JACKOWSKI MIAŁ KOLEJNĄ WIZJĘ. JASNOWIDZ PRZESTRZEGA POLAKÓW, PRZED NADEJŚCIEM STRASZNYCH CZASÓW

Portal Życie pisał również o… KATARZYNA DOWBOR NIE KRYJE OBURZENIA OSTATNIMI WYDARZENIAMI. GWIAZDA STANOWCZO ZAPOWIEDZIAŁA, ŻE SPRAWA ZAKOŃCZY SIĘ W SĄDZIE