Ostatnia sytuacja związana z epidemią koronawirusa w naszym kraju mocno zmieniła wiele aspektów naszego życia. Niestety, w większości są to zmiany na gorsze.

Sytuacja jest dramatyczna

Od wielu lat w Polsce istnieje dość poważny problem z którym zmagają się banki krwi. Niestety, życiodajnego płynu zwyczajnie brakuje.

Okazuje się, że od momentu kiedy ogłoszono epidemię koronawirusa jest jeszcze gorzej. W wielu szpitalach krwi po prostu nie ma.

Konsekwencje tego mogą być opłakane. Jeśli nie ma wystarczających zapasów krwi, szpital nie może wykonywać planowych zabiegów. Co więcej, jeśli ktoś w takiej sytuacji trafi do szpitala nagle i będzie potrzebował przetoczenia krwi, to po prostu jej nie dostanie.

Z tego względu wszystkie Regionalne Centra Krwiodawstwa zwracają się do Polaków z gorącą prośbą, aby oddawali krew. To nic nie kosztuje, nie boli, a może uratować ludzkie życie.

Można pomóc w banalny sposób! / wantedinmilan.com/

Bardzo ważna prośba!

Jak informuje portal Pikio.pl, w obecnej sytuacji brakuje wszystkich grup krwi jednak najbardziej pożądaną jest grupa 0 RhD- ponieważ jeśli wystąpią wyjątkowe okoliczności, to zostaje ona przetoczona potrzebującemu bez względu na to, jaką ma grupę krwi.

Podczas oddawania krwi nie grozi zakażenie koroanwirusem. Sprzęt wykorzystywany do tych celów jest jednorazowy, a pracownicy stacji krwiodawstwa są zaopatrzeni w kompletny zestaw środków ochrony osobistej.

Co więcej, każdy chętny do oddania krwi jest poddawany szczegółowym badaniom, wywiadowi lekarskiemu oraz ma mierzoną temperaturę ciała.

Podczas oddawania krwi jest od nas pobierane 450 mililitrów. Pamiętajmy, aby przed oddaniem krwi zjeść lekkie śniadanie i wypić dużą ilość płynów. Wtedy też donacja przebiegnie szybko i bezproblemowo!

Można pomóc w banalny sposób! / 2j-antennas.com/

Zobacz także: CZY STUDENCI WRÓCĄ NA UCZELNIE W TYM ROKU AKADEMICKIM? MINISTERSTWO SZKOLNICTWA WYŻSZEGO WYDAŁO OFICJALNY KOMUNIKAT

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS