Dzień Matki to w Polsce absolutnie wyjątkowe święto. Właśnie tego dnia mamy szansę, jak nigdy w całym roku pokazać naszym rodzicielkom, jak bardzo je kochamy, jak są dla nas ważne, a jeśli już ich zabrakło – jak wiele wniosły w nasze życie i jak wiele się dzięki nim nauczyliśmy.

Na publiczne okazanie wielkich uczuć i dziecięcej – mimo wieku – miłości zdecydowało się spore grono polskich polityków. W social mediach wielu parlamentarzystów, kandydatów na prezydenta i samorządowców możemy zobaczyć wzruszające fotografie z mamami.

Na taki krok zdecydowali się tacy politycy, jak prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, były premier Donald Tusk czy startujący na urząd prezydenta kandydat PO i prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Polscy politycy składają życzenia swoim mamom. Wzruszające fotografie pojawiły się w mediach społecznościowych wielu z nich

Jak informuje portal lelum.pl, wielu polskich polityków pokazało na Facebooku, Instagramie czy Twitterze wzruszające zdjęcia z czasów dzieciństwa, na których możemy zobaczyć ich w towarzystwie ukochanych mam, a prezydent Andrzej Duda pokusił się nawet o specjalne wideo, składając życzenia nie tylko swojej mamie, ale wszystkim paniom, które doczekały się dzieci.

Dzień Mamy

Dla mojej Mamy i dla Mam (Szanownych Pań) z najlepszymi życzeniami! 🙂🌹❤ #DzieńMamy

Gepostet von Andrzej Duda am Montag, 25. Mai 2020

- Moja mama była zawsze moją ostoją i wiedziałem, że w trudnych chwilach będę miał w niej oparcie – mówi na nagraniu Andrzej Duda.

Prezydent Warszawy i kandydat na prezydenta Polski, Rafał Trzaskowski stracił swoją mamę kilka lat temu. Tęsknotę za ukochaną rodzicielką wyraził na Facebooku.

Mamo – tęsknię! ❤️

Gepostet von Rafał Trzaskowski am Montag, 25. Mai 2020

Donald Tusk również pokazał swoją mamę i kilkuletniego siebie na Instagramie. Polityk przekonuje, że jego mama była niczym słońce.

źródło: Instagram

Dzień Matki jest szczególną datą nie tylko w kalendarzu, ale przede wszystkim w naszych sercach. Dziś chcę podziękować...

Gepostet von Mateusz Morawiecki am Dienstag, 26. Mai 2020

- Dziś chcę podziękować wszystkim Mamom za cały trud włożony w nasze wychowanie, za nieprzespane noce i stresujące wizyty na wywiadówkach – napisał z wyraźnym humorem premier Mateusz Morawiecki, dziękując swojej mamie za każdy dzień.

Przypomnij sobie o… PROFESOR SIMON MÓWI NA JAKIM ETAPIE EPIDEMII KORONAWIRUSA JEST POLSKA. JEGO SŁOWA NIE NAPAWAJĄ OPTYMIZMEM

Jak informował portal Życie: NIEPOKOJĄCE DANE DLA POLSKICH PACJENTÓW. NA NIEOCZEKIWANE ZJAWISKO W POLSKICH SZPITALACH ZWRÓCIŁ UWAGĘ JEDEN Z SENATORÓW

Portal Życie pisał również o… KIEDY SZKOŁY BĘDĄ OTWARTE DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW? MINISTER EDUKACJI DARIUSZ PIONTKOWSKI ZABRAŁ GŁOS, PADŁY KONKRETNE DATY