Sytuacja w Polsce skłoniła władze do podjęcia zdecydowanych kroków. W obawie przed powtórzeniem się włoskiego modelu pandemii koronawirusa bardzo szybko zastosowano środki mające pozwolić na zmniejszenie skali zarażeń.

Jednym ze środków było zamknięcie placówek oświatowych – przedszkoli, szkół oraz uczelni. Obecnie przedszkola oraz szkoły podstawowe dla uczniów klas I-III są już czynne, jednak starsi uczniowie oraz studenci wciąż uczą się na zajęciach online. Kiedy to się zmieni?

Kiedy szkoły zostaną otwarte?

To pytanie pada bardzo często. Na razie często można spotkać się ze spekulacjami na ten temat, jednak najlepszej odpowiedzi może udzielić minister edukacji, Dariusz Piontkowski. Portal Lelum przypomina słowa ministra.

Dariusz Piontkowski. Źródło: Youtube
Dariusz Piontkowski. Źródło: Youtube
Dariusz Piontkowski. Źródło: Youtube

- Na razie jest możliwość konsultacji, a w ciągu najbliższych dni podejmiemy decyzję, co dalej – zapowiedział już Piontkowski i zaznaczył, że ostateczną decyzję podejmie premier.

Póki co z konsultacji mogą korzystać ósmoklasiści oraz maturzyści, do szkół mogą chodzić także uczniowie klas I-III, choć decyzja o tym, czy i w jakim wymiarze będą prowadzone zajęcia, podejmowana jest lokalnie.

- To już będzie decyzja podejmowana przez pana premiera, także przy naszych sugestiach moich jako ministra edukacji i ministra zdrowia – tłumaczy Dariusz Piontkowski.

Dariusz Piontkowski. Źródło: Youtube
Dariusz Piontkowski. Źródło: Youtube
Dariusz Piontkowski. Źródło: Youtube

- Póki co uruchomiliśmy już konsultacje, najpierw dla absolwentów i uczniów ostatni klas szkół podstawowych i średnich, a potem także dla uczniów pozostałych klas. Na razie jest więc możliwość konsultacji, a w ciągu najbliższych dni podejmiemy decyzję, co dalej – opowiadał.

Dodał, że jest to niezwykle istotny temat. Co będzie w przyszłym roku szkolnym?

- Zdalne nauczanie nie jest w stanie do końca zastąpić bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem. Mam nadzieję, że sytuacja po wakacjach będzie na tyle stabilna, że będzie można wrócić do normalnych zajęć w szkołach – mówi minister edukacji.

Przypomnij sobie o… OSTRZEŻENIE DLA KLIENTÓW JEDNEJ Z SIECI DROGERII. OSZUŚCI ZNALEŹLI NOWY SPOSÓB NA ZDOBYCIE WRAŻLIWYCH DANYCH

Jak informował portal Życie: KATARZYNA CICHOPEK ZŁAMAŁA SWOJĄ TWARDĄ ZASADĘ. PO RAZ PIERWSZY POKAZAŁA CÓRKĘ NA INSTAGRAMIE, FANI AKTORKI NIE MOGĄ UWIERZYĆ W TO, CO WIDZĄ

Portal Życie pisał również o… PRYWATNE PAMIĘTNIKI MEGHAN MARKLE MOGĄ ZDRADZIĆ WIELE TAJEMNIC MONARCHII. CZY RODZINA KRÓLEWSKA MA SIĘ CZEGO OBAWIAĆ?