W trakcie porannej rozmowy w Programie Pierwszym Polskiego Radia wiceszefowa resortu rozwoju, Olga Semeniuk poinformowała o kolejnej ważnej dacie dotyczącej luzowania jednego z obostrzeń. Fani X Muzy z pewnością się ucieszą!

To ważna informacja dla wielu fanów kina, którzy od blisko 3 miesięcy nie mają szans na zobaczenie w kinie ani filmowych nowości, ani uczestnictwo w maratonach filmowych. Niecierpliwią się również dzieci, dla których wypad do kina z rodzicami czy dziadkami jest jedną z ulubionych rozrywek.

Dziś jednak wiadomo już, kiedy z powrotem zostaną uruchomione kina – wznowiona zostanie zarówno działalność kin studyjnych, jak i multipleksów. Powiedziała o tym w wywiadzie na antenie radiowej Jedynki, wiceminister rozwoju Olga Semeniuk.

Kiedy kina zostaną znów otwarte? Przybliżony termin podaje wiceminister rozwoju

Jak przekonuje wiceminister od kilku tygodni odbywają się konsultacje z przedstawicielami wielu polskich branż w sprawie przywrócenia do działania firm i przedsiębiorstw, co jest szczególnie trudne w przypadku sektora handlowo-usługowego.

Chodzi bowiem o przygotowanie miejsc pracy do funkcjonowania w nowej rzeczywistości i zaostrzonych przepisach sanitarnych. Rozmowy na temat luzowania obostrzeń w kinach mają ruszyć już w najbliższy poniedziałek, a we wtorek dyskusja zostanie podjęta z branżą lotniczą.

Olga Semeniuk wyjaśniła, że dziś silnie rozważa się opcję uruchomienia kin już w pierwszej połowie czerwca. Nie padła jednak konkretna data, a o wszystkim ostatecznie zdecyduje Kancelaria Premiera z Mateuszem Morawieckim na czele, który bierze pod uwagę dane napływające od służb sanitarnych i Ministerstwa Zdrowia.

Przypomnij sobie o… OSTATNIE POŻEGNANIE OSOBY, KTÓRA PRZEGRAŁA Z KORONAWIRUSEM. JAK WYGLĄDAJĄ PROCEDURY I SAMA CEREMONIA

Jak informował portal Życie: RODZINA KRÓLIKOWSKICH ZAMIERZA UCZCIĆ ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ PAWŁA KRÓLIKOWSKIEGO. POMYSŁ NAJBLIŻSZYCH ARTYSTY JEST GODNY PODZIWU

Portal Życie pisał również o… JEDEN Z ULUBIONYCH PROGRAMÓW POLAKÓW ZNIKNIE Z ANTENY. GWIAZDY ODCZUJĄ OGROMNE STRATY Z TEGO POWOD