Księżna Diana tragicznie zginęła w wypadku samochodowym 31 sierpnia 1997 roku w Paryżu. Po zdarzeniu, które miało miejsce w tunelu Alma, przewieziono ją do szpitala, jednak mimo usilnych starań lekarze nie byli w stanie nic zrobić – obrażenia były zbyt rozległe.

Księżna Diana. Źródło: Youtube
Księżna Diana. Źródło: Youtube
Księżna Diana. Źródło: Youtube

Choć minęło już wiele lat od śmierci księżnej uwielbianej przez Brytyjczyków, a w chwili tych tragicznych zdarzeń książę William miał 15 lat, wydarzenia odcisnęły na nim ogromne piętno. Co jakiś czas syn Diany wspomina swoją mamę.

Książę William w szczerych rozmowach

Serwis Plejada.pl przywołuje wypowiedzi księcia Williama z „Football, Prince William and Our Mental Health”. To właśnie we wspomnianej produkcji, która już niedługo ujrzy światło dzienne, następca tronu odbył rozmowę z piłkarzem Marvinem Sordellem.

Diana, Karol i William
Diana, Karol i William
Diana, Karol i William

Podczas wywiadu brytyjski przyszły król przyznał, że narodziny dziecka to dla ojca „moment, który najbardziej zmienia życie”. Książę wie, co mówi – ma już troje dzieci.

Później poruszono temat śmierci księżnej Diany, czyli czasów, gdy William miał 15 lat.

„Zgadzam się z tobą. Myślę, że jak przechodzisz przez jakąś traumę w życiu, to twoje emocje wracają w zawrotnym tempie, bo to zupełnie inny okres życia. Taką traumą może być wspomniany przez ciebie brak ojca w pobliżu, z kolei mnie zmarła mama, gdy byłem młodszy. I nie ma nikogo, kto mógłby ci jakoś pomóc, co mnie czasami bardzo przytłaczało” – powiedział szczerze książę.

William i Harry
William i Harry
William i Harry

Po chwili dodał, że czas, w którym mężczyzna zostaje ojcem, to „jeden z najwspanialszych momentów w życiu”, a także jeden z „najstraszniejszych”.

Jak pozbierał się po stracie mamy? Przed kilkoma laty wyznał, co czuje.

„Gdybym tylko wiedział, że to był ostatni raz, kiedy mogłem porozmawiać z moją matką, ta rozmowa wyglądałaby zupełnie inaczej. Gdybym tylko wiedział, że za chwilę jej życie się skończy… Nawet dziś myślenie o tym jest dla mnie niezwykle trudne” – wyznał.

Przypomnij sobie o… MARYLA RODOWICZ MA NOWY SAMOCHÓD. POTRZEBOWAŁA GO PO TYM, JAK POPRZEDNIE ZABRAŁ JEJ MĄŻ

Jak informował portal Życie: MINISTERSTWO ZDROWIA OPUBLIKOWAŁO NAJNOWSZY RAPORT DOTYCZĄCY KORONAWIRUSA W POLSCE. W NIEKTÓRYCH REJONACH SYTUACJA WYMYKA SIĘ SPOD KONTROLI

Portal Życie pisał również o… WAŻNA DECYZJA ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA. DONIESIENIA NA TEMAT LECZNICZYCH WŁAŚCIWOŚCI JEDNEGO Z LEKÓW OKAZAŁY SIĘ FAŁSZYWE