Lody są jedną z najsmaczniejszych letnich przekąsek. Chyba każdy z nas marzy o chłodnej przekąsce w upalny dzień. Choć sezon letni trwa w Polsce dość krótko, spożywamy ich aż 4-5 litrów na osobę rocznie.

Lody mogą być naprawdę niebezpieczne dla zdrowia

Okazuje się jednak, że niektóre lody mogą być dość niebezpieczne dla naszego zdrowia. O tym, że nie powinniśmy spożywać dużej ilości lodów, słyszał już pewnie każdy. Ponadto warto uważać na to, czy lody nie były kilka razy odmrażane i następnie zamrażane ponownie.

Jeśli opakowanie po lodach jest uszkodzone lub znajduje się na nim szron, lepiej zrezygnować z zakupu. Po spożyciu źle przechowywanych, mrożonych produktów możemy mieć spore problemy żołądkowe.

Namnażają się w nich chorobotwórcze bakterie, które wydzielają wiele toksycznych organizmów, takich jak: pałeczki Salmonelli, laseczki jadu kiełbasianego, bakterie gronkowca złocistego, pałeczki okrężnicy.

Lody. Źródło: pulsazji.pl
Lody. Źródło: pulsazji.pl
Lody. Źródło: pulsazji.pl

Czy lody pomagają na ból gardła i anginę?

Wiele osób jest przekonanych, że lody pomagają w bólu gardła i anginie. Niestety ale jest zupełnie inaczej. Lody dają jedynie chwilowe ukojenie, gdyż zadziałają przeciwbólowo.

Jednak nie powinniśmy jeść lodów w upale, lepiej zjeść je wtedy w domu. Zmiana temperatur może być dla gardła bardzo niebezpieczna i może wywołać anginę.

Ciężko jednak będzie całkowicie zrezygnować z lodów w upalne dni, dlatego pamiętajmy aby zachować umiar i wybierać te z pewnego źródła.

Lody. Źródło: aniagotuje.pl
Lody. Źródło: aniagotuje.pl
Lody. Źródło: aniagotuje.pl

Przypomnij sobie o… MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA W TRUDNYCH CHWILACH MOŻE LICZYĆ NA PRZYJACIELA. CZYŻBY ODPŁACAŁ SIĘ ZA TO, CO ZROBIŁ DLA NIEGO PAWEŁ KRÓLIKOWSKI

Jak informował portal Życie: SYN KATE I WILLIAMA MA TRUDNOŚCI W NAUCE? KSIĘŻNA ZDECYDOWAŁA SIĘ NA SZCZERĄ WYPOWIEDŹ

Portal Życie pisał również o… CÓRKA EWY SAŁACKIEJ JEST JUŻ DOROSŁĄ KOBIETĄ. MATYLDA KIRSTEIN WSPOMINA MAMĘ. CZY JEST DO NIEJ PODOBNA