Ten mężczyzna sprawił, że świat kina nie jest już taki sam jak kiedyś, a teraz jego gwiazda zgasła. Nazwisko, które nosił, było jednym z najpopularniejszych w całym świecie kina.

Przez całe lata starał się o zdobycie kolejnych osiągnięć, co zresztą świetnie mu się udało – wypracował naprawdę wiele, wszyscy go znali i cenili. Fani zdziwili się, gdy usłyszeli, że nie ma go już wśród nas – strata tak ważnego dla świata kina elementu jest bardzo bolesna.

Zmarł jeden z ważniejszych mężczyzn w kinematografii

Mężczyzna ten to Charles Lippincott, człowiek o wielu talentach. Kochali go nie tylko najbliżsi, ale również fani, a także wszystkie osoby, które miały okazję nawiązać z nim kontakty zawodowe.

Charles Lippincott. Źródło: jediinsider.com
Charles Lippincott. Źródło: jediinsider.com
Charles Lippincott. Źródło: jediinsider.com

Fani cenili jego wytrwałość w dążeniu do celu oraz pracowitość. Mężczyzna był wzorem do naśladowania i to zaprowadziło go na sam szczyt.

Jak wspomina Pikio, warto pamiętać jego największe sukcesy – stworzenie kampanii promocyjnej do topowych produkcji – „Gwiezdnych Wojen”, „Obcego” oraz „Flasha Gordona”. O śmierci mężczyzny poinformowała jego małżonka, Bumpy.

Charles Lippincott od lat był prezesem Lucasfilm. Nikt nie spodziewał się jego śmierci. Mężczyzna odszedł z tego świata 19 maja w godzinach wieczornych na skutek zawału serca.

W chwili śmierci miał 80 lat.

Mówiło się o nim, że jest „legendą marketingu”, dzięki rewelacyjnym kampaniom reklamowym, które przygotowywał. W 1975 roku objął stanowisko wiceprezesa wytwórni filmowej Lucasfilm.

Charles Lippincott. Źródło: Youtube
Charles Lippincott. Źródło: Youtube
Charles Lippincott. Źródło: Youtube

Charles Lippincott niekiedy podejmował decyzje dyskusyjne i niezwykle ryzykowne, ale na dłuższą metę bardzo dobre. Dzięki temu mógł pracować z gigantami, np. z Marvel Comics.

Jego zdanie liczyło się dla filmowców tak bardzo, że za jego namowami w 2015 roku studio 20th Century Fox nadało znak towarowy każdemu bohaterowi „Gwiezdnych Wojen”, co dało możliwość zarobku na wszystkich postaciach i akcesoriach, na których się znajdowały.

Przypomnij sobie o… OSZUŚCI WCIĄŻ ZNAJDUJĄ NOWE SPOSOBY, ABY WYŁUDZIĆ PIENIĄDZE. POLICJA ZWRACA UWAGĘ KIEROWCÓW NA NOWĄ METODĘ

Jak informował portal Życie: JUSTYNA ŻYŁA ZNÓW UDERZA W BYŁEGO MĘŻA. CO POWIEDZIAŁA O PIOTRZE?

Portal Życie pisał również o… NADAL GORĄCO W SPRAWIE RADIOWEJ TRÓJKI. PIERWSZE KROKI PODJĄŁ MAREK NIEDŹWIECKI. DZIENNIKARZ DOMAGA SIĘ REKOMPENSATY ZA OSTATNIE WYDARZENIA