Kiedy nareszcie odbędą się wybory prezydenckie? To pytanie zadają sobie nie tylko kandydaci, sztaby wyborcze, poszczególne partie polityczne i sami politycy, ale kilkadziesiąt milionów Polaków w kraju i za granicą.

Kandydaci ostro walczą o możliwość otrzymania najwyższego stanowiska w państwie, jedno z ugrupowań zmieniło nawet swojego kandydata, lecz tak naprawdę nikt nie wie, kiedy kampania wyborcza powinna wejść w decydującą fazę, gdyż do tej pory nie ustalono nowej konkretnej daty wyborów prezydenckiej – kolejnej po odwołanym 10 maja głosowaniu.

Nareszcie, w tej rozpalającej umysły wszystkich Polaków sprawie i budzącej wiele nieporozumień, a nawet kłótni postanowił wypowiedzieć się oficjalnie polski premier, Mateusz Morawiecki. Szef rządu podczas ostatniej wizyty w Zambrowie odniósł się do kwestii organizacji wyborów prezydenckich w najbliższym czasie. Pojawiła się konkretna data!

Premier Mateusz Morawiecki nareszcie podał prawdopodobną datę wyborów prezydenckich! Na tę informację czekali wszyscy Polacy

Większość z nas zastanawia się, kiedy nareszcie i w jakiej formie przyjdzie nam zagłosować w odroczonych z powodu epidemii koronawirusa wyborach prezydenckich. Do tej pory kandydaci opozycyjni mają pretensje o tym, że to Andrzej Duda ma najwięcej czasu antenowego i na nim skupiona – jako na urzędującym prezydencie – jest cała uwaga mediów. Uważają, że to niesprawiedliwe i niezgodne z zasadami kampanii wyborczej.

Podczas wizyty gospodarskiej w Zambrowie premier Mateusz Morawiecki powiedział wprost, że w chwili obecnej dokonywane są analizy związane z bezpieczeństwem sanitarnym i czy możliwe ejst w najbliższym czasie przeprowadzenie wyborów.

- Wiemy doskonale, że tutaj działaliśmy ze względu na działania opóźniające, tak trzeba wprost powiedzieć, Senatu, w niepewnym reżimie prawnym, systemie prawnym chcieliśmy te wybory przeprowadzić – powiedział wprost podczas konferencji prasowej.

Premier zaznacza, że wszyscy dążą do tego, by przeprowadzić wybory całkowicie zgodnie z zapisami Konstytucji RP i tak się stanie. Jak zapewnił w rozmowie z dziennikarzami plan jest taki, aby wybory odbyły się 28 czerwca!

Zobacz także: CZY STUDENCI WRÓCĄ NA UCZELNIE W TYM ROKU AKADEMICKIM? MINISTERSTWO SZKOLNICTWA WYŻSZEGO WYDAŁO OFICJALNY KOMUNIKAT

Może zainteresuje Cię to: WNUK MAGDY GESSLER NIE BĘDZIE WYCHOWYWAŁ SIĘ W STOLICY. LARA GESSLER ZMIENIŁA MIEJSCE ZAMIESZKANIA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS