Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że istnieją pewne oznaki zdrowych storczyków. Ponieważ sprzedawcy często mogą nakłonić kupującego do sprzedania kwiatu niskiej jakości.

5 wskazówek, które powinien zastosować każdy miłośnik orchidei:

1 Czystość. Zwróć uwagę na półki sklepowe z kwiatami. Muszą być czyste i suche. Garnki — przezroczyste z otworami wentylacyjnymi i palety — bez nadmiaru wody.

2 Rodzaj storczyków . Wybierz storczyki z suchymi korzeniami w sklepie. Nie podlewane rośliny łatwiej tolerują przenoszenie i szybko dostosowują się do twojego domu. Kwiat powinien mieć metkę z nazwą i pewnymi warunkami do pielęgnacji rośliny.

3 Spójrz na korzenie i liście. Jeśli są zielone i długie wierzchołki korzeni, wtedy orchidea aktywnie rośnie. Jest zdrowa i lubi wszystko. Dlatego taki kwiat na pewno Cię zachwyci. Jeśli na końcach korzeni są zielone kropki i powolne liście, oznacza to, że niedawno się obudziła lub odpoczywa.

Takie korzenie nazywane są wypukłymi i jest to normalne w tym okresie. Źle jest, gdy te zielone kropki są nieobecne (nudne głaskanie). Ich brak mówi, że roślina albo nie ma wystarczającej ilości wilgoci, albo jest jej dużo.

Wybierz orchideę o mocnych i twardych korzeniach. Liście powinny mieć gładką błyszczącą powierzchnię, gęstą strukturę i jasny zielony kolor.

Należy pamiętać, że bardzo jasne liście nie są warte wyboru. Mówią, że kwiat ma nadmiar nawozu. Wiadomo, że „przekarmione” storczyki mogą nie kwitnąć przez dwa lub trzy lata, a nawet zachorować.

4 kupione storczyki — kup substrat do przesadzania. Ponieważ producenci wkładają piankę do doniczek, która zatrzymuje wilgoć i promuje lepszy transport. Jeśli nie zostanie on usunięty w tym czasie, rozpocznie się proces gnicia korzeni.

Pamiętaj, że kupowanie orchidei w chłodne dni może być bezwartościowe. Może nie przetrwa mrozów, śniegu i wiatru, ale twoje pieniądze pójdą w 100%. Oczywiście, jeśli naprawdę musisz kupić siebie lub jako prezent, weź przycięte plastikowe butelki w celu ochrony.

Ponadto butelki ciepłej wody, aby zapobiec zamarznięciu kwiatu. Nie zaleca się kupowania storczyków na przejściach lub na ulicy. Ponieważ rośliny mogą nie przetrwać, temperatura spada i umiera.

Jeśli zastosujesz wszystkie wskazówki, nie będziesz mieć problemów z zakupem.

Może zainteresuje Cię to: ZMIANY W FUNKCJONOWANIU NAJPOPULARNIEJSZYCH SKLEPÓW. WSZYSTKO PRZEZ KORONAWIRUSA

Zobacz także: PRZED MARKETEM ZEBRAŁ SIĘ TŁUM LUDZI. CZYŻBY KORONAWIRUS ICH NIE DOTYCZYŁ

Portal "Życie" informował o: KOBIETA NAKASZLAŁA NA TOWARY W SUPERMARKECIE. SUGEROWAŁA, ŻE MA KORONAWIRUSA. WSZYSTKO DLA ŻARTU