Koronawirus odciska olbrzymie piętno na każdej sferze życia mieszkańców większości państw. Sytuacja wymknęła się spod kontroli m.in. we Włoszech i Hiszpanii – mieszkańcy tych państw nie mogą uporać się z wirusem z Wuhan.

Polska stara się podejmować zdecydowane działania, by nie dopuścić do podobnej sytuacji. Najpierw zamknięto szkoły i uczelnie, później także kina, siłownie, ośrodki kultury i galerie handlowe, a od dzisiaj obowiązuje także zakaz wychodzenia z domu w innym celu niż zrealizowanie określonych potrzeb życiowych.

Wszystko zaczyna brzmieć coraz groźniej, jednak obecna sytuacja wymusza zdecydowane działania – w końcu nikt nie chce, by w Polsce powtórzył się włoski model przebiegu koronawirusa.

Do nowej sytuacji przystosowują się również sklepy.

Istotne zmiany w Lidlu, Biedronce i Żabce

Biedronka jest jednym ze sklepów, w których podjęto już działania mające na celu walkę z koronawirusem. Dyskonty otwarte są w godzinach 8-20, zaś od 13:30 do 14:30 obowiązuje przerwa techniczna.

Żabka także zmieniła godziny otwarcia. Teraz będzie otwarta w godzinach od 7 do 22 (wcześniej niektóre sklepy otwarte były w godz. 6-23). Lidl pokusił się o lekkie zmiany – te sklepy, które pracowały dotychczas do 22, będą otwarte już tylko do 21.

Trzeba liczyć się także z innymi obostrzeniami, które obowiązują w sklepach.

W sklepie Żabki powinna przebywać ograniczona liczba osób, zależna od wielkości sklepów. Franczyzobiorcy otrzymali od sieci płyny do dezynfekcji i rękawiczki ochronne.

W Lidlu również wprowadzono ograniczenie klientów. Z kolei w Biedronce wyznaczono na podłogach miejsca, w których powinni stać kolejni klienci, by stosować się do zaleceń dotyczących odstępów.

W większości sklepów przy kasach zostały zamontowane ekrany z pleksi, dzięki czemu kasjerzy są mniej narażeni na kontakt z innymi.

Tesco postawiło na zapewnienie bezpieczeństwa osób z grupy ryzyka, czyli starszych. Wyznaczono specjalne godziny, w których mogą one zrobić zakupy – między 9 a 10.

Przypomnij sobie o… SYNOPTYCY ZAPOWIADAJĄ GWAŁTOWNĄ ZMIANĘ POGODY. NA WIOSNĘ TRZEBA BĘDZIE JESZCZE POCZEKAĆ

Jak informował portal Życie: WSPANIAŁY GEST PAŃSTWA STARAKÓW. DZIĘKI NIM DO POLSKICH SZPITALI TRAFI STO RESPIRATORÓW

Portal Życie pisał również o… ŚMIETNIKI AŻ UGINAJĄ SIĘ POD CIĘŻAREM JEDZENIA. WSZYSTKO ZA SPRAWĄ ZAKUPÓW, KTÓRE POLACY ROBILI NA ZAPAS