Pod wpływem wirusa Polacy kupowali na potęgę. Robiąc zakupy nie wykazywali żadnego zdrowego rozsądku. Wielu z nich kupowało produkty w takich ilościach, że niemożliwe było ich późniejsze przechowanie w odpowiednich warunkach. W związku z tym produkty ulegały zepsuciu.

Śmietnik pełen jedzenia. Wszystko przez koronawirusa

Jedną z mieszkanek z miasta Suwałki opublikowała w sieci zdjęcie jednego ze śmietników. Na fotografii widać, jak śmietnik aż ugina się pod ciężarem i jedzenia.

"Taka sytuacja przy ul. Klonowej" – napisała.

Pod fotografią aż zawrzało. Internauci nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli.

Czy nie można oddać dla ludzi, którzy potrzebują? Ciężko jest napisać na "Suwałki ogłoszenia" czy ktoś nie potrzebuje. Jest wiele rodzin, ludzi, która w tym okresie chętnie by to przyjęła. Są osoby także bezdomne, którym także można dać jedzenie, ale wyrzucać jedzenie, bo bez opamiętania wykupują je ze sklepów i później nie wiedzą, co mają z tym robić... –napisała mieszkanka Suwałk.

- Brak słów dosłownie.... Ja 4 dni latałam za chlebem, bo nie miałam dzieciom dać, a tu proszę.... Zapasy w śmietnikach lądują.... Oby tego chleba zabrakło temu, kto to wyrzucił!!!! – dodała następna.

Polski rząd zapewnia, że sklepy spożywcze nie zostaną zamknięte. Mimo epidemii wszystkie pozostają otwarte w związku z tym żywności nie zabraknie. Warto pamiętać o tym, aby robić zakupy, które jesteśmy w stanie spożytkować. Można udać się na nie raz dwa razy w tygodniu. Trzeba kupować pełnych koszy żywności.

Przypomnij sobie o… ZNAK ZODIAKU WIELE MÓWI O CZŁOWIEKU. JAKIE SĄ OSOBY SPOD ZNAKU PANNY

Jak informował portal Życie: TEN CHŁOPAK NIE MÓGŁ UWIERZYĆ WŁASNYM OCZOM. JEGO TATA ZROBIŁ WSPANIAŁĄ RZECZ