Ciąża to wspaniały okres dla obojga przyszłych rodziców. Podczas czekania na nowego członka rodziny mają czas na skompletowanie wyprawki, zorganizowanie kącika dla dziecka oraz dokształcenie się w zakresie wychowywania malucha.

To czas, w którym oboje cieszą się i czekają na powiększenie rodziny. Tak było w przypadku tej pary – Briony i Mike Curwoodowie z niecierpliwością czekali na swoje dziecko.

Pierwszych kilka miesięcy ciąży było wręcz książkowe, jednak później wszystko się zmieniło.

Dziecko przestało się ruszać w łonie Briony

Około 21 tygodnia ciąży Briony była na rutynowych badaniach. Podczas USG dowiedziała się, że będzie miała córeczkę.

Jednak w 30 tygodniu ciąży wszystko się zmieniło – Briony przestała czuć, by dziecko się poruszało. Ona i Mike szybko pojechali do szpitala na badania.

Lekarze ocenili, że od 22 tygodnia dziecko nie rozwija się. By móc je uratować, najlepszym wyjściem był natychmiastowy poród, dzięki któremu dziecko rosłoby w inkubatorze.

Jak mówiła Briony, poród miał nastąpić tego lub kolejnego dnia. Najpierw była szczęśliwa, bo chciała zobaczyć córeczkę. Jednak później dotarło do niej, że jest za wcześnie na poród.

Lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie i w jego wyniku na świat przyszła 600-gramowa dziewczynka, Ava Grace.

„Nie wyglądała jak dziecko. Przypominała bardziej małą laleczkę. Jej uszy jeszcze nie wykształciły się prawidłowo z głowy” – mówiła Briony.

Nie wiadomo było, czy małej uda się przeżyć. Lekarze informowali, że będą ją bacznie obserwowali. Choć jej mózg nie był w pełni rozwinięty, a serce biło nieregularnie, już kilka tygodni później mogła wyjść ze szpitala do domu.

Teraz Ava Grace, która urodziła się aż o 10 tygodni za wcześnie, jest cała i zdrowa. Jedynym problemem, który jej dolega, są lekkie kłopoty z okiem, jednak już niedługo otrzyma pomoc lekarską.

Przypomnij sobie o… ZNAK ZODIAKU WIELE MÓWI O CZŁOWIEKU. JAKIE SĄ OSOBY SPOD ZNAKU PANNY

Jak informował portal Życie: TEN CHŁOPAK NIE MÓGŁ UWIERZYĆ WŁASNYM OCZOM. JEGO TATA PRZYJECHAŁ Z INNEGO KRAJU, BY KIBICOWAĆ MU PODCZAS WYSTĘPU W PROGRAMIE

Portal Życie pisał również o… TATA ROKU KARMI SWOJE DZIECKO WARZYWAMI. MA ŚWIETNY SPOSÓB NA NIEJADKA, MAMA DZIECKA BYŁA ZDUMIONA