Teresa Iżewska przyszła na świat 8 kwietnia 1933 roku w Warszawie. Aktorka zmarła 26 sierpnia 1982 roku, najprawdopodobniej popełniła samobójstwo.

Kariera zapowiadała się wyśmienicie

Jej kariera filmowa zapowiadała się niewiarygodnie dobrze. Zadebiutowała bowiem w 1957 roku w filmie „Kanał” wyreżyserowanym przez Andrzeja Wajdę. Teresa Iżewska odegrała tam rolę Stokrotki, za która została nominowana do nagrody BAFTY w kategorii najlepszy debiut filmowy.

Jak się okazało, Teresa Iżewska została dostrzeżona przez zagraniczne gwiazdy. Zaproszenie, które otrzymała do USA pojawiło się wprost od Marylin Monroe.

Bardzo młoda wtedy aktorka otrzymywała mnóstwo propozycji, wiele aktorek mogło zazdrościć jej tak obiecującej kariery. Jednak jak się okazało, Teresa Iżewska powiedziała kilka słów za dużo.

Podczas jednego z wywiadów, którego udzieliła dla francuskiej prasy powiedziała, że jej zarobki są bardzo niskie. Mimo, że była to prawda, Teresa Iżewska została za to mocno ukarana przez ówczesne władze kraju.

Na aktorkę został bowiem nałożony zakaz opuszczania kraju. Ponadto została również zdyskwalifikowana na polskim rynku filmowym.

Teresa Iżewska / screen YouTube: plotek.pl

Życie prywatne aktorki

Jak donosi portal Świat Seriali, Teresa Iżewska miała jedną córkę, która przyszła na świat jeszcze zanim aktorka rozpoczęła studia. Jednak niedługo rozwiodła się z ojcem Ewy, Andrzejem Winciorem.

Jakiś czas później poślubiła Piotra Paradowskiego, jednak ich związek również nie przetrwał próby czasu. Finalnie Teresa Iżewska wyszła za Zbigniewa Grochala, który był od niej o 11 lat młodszy. Ich małżeństwo przetrwało 10 lat.

Niestety, po roli jaką Teresa Iżewska odegrała w „Mansardzie” zrezygnowała z kariery aktorskiej. Wtedy też zaczęła izolować się od społeczeństwa.

- Jej ogromne mieszkanie całe było obwieszone lustrami. Nawet idąc do toalety, po drodze miała dwa, trzy lustra. Zatrzymywała się przed każdym z nich. Chciała zwrócić na siebie uwagę. Często dzwoniła, że popełni samobójstwo, jeśli nie przyjadę. Takich prób samobójczych miała wiele, nieraz się na to nabierałem, ale ta ostatnia jej wyszła – wyznał w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” Aleksander Jurewicz, z którym romansowała aktorka.

Teresa Iżewska / screen YouTube: plotek.pl

Przypomnij sobie o… RODZINA LEWANDOWSKICH TO ZGRANY ZESPÓŁ! POPULARNA TRENERKA POKAZAŁA, JAK ICH STARSZA CÓRKA KIBICUJE TACIE PODCZAS MECZU. ZDJĘCIE ROZCZULI KAŻDEGO

Jak informował portal Życie: OTYLIA JĘDRZEJCZAK MUSIAŁA ZMAGAĆ SIĘ Z WIELOMA CIĘŻKIMI CHWILAMI W SWOIM ŻYCIU. ZNANA POLSKA SPORTSMENKA ZDRADZIŁA KILKA FAKTÓW ZE SWOJEGO ŻYCIA

Portal Życie pisał również o… IWONA PAVLOVIĆ PODZIELIŁA SIĘ Z FANAMI SWOJĄ KOMPLETNIE NIETYPOWĄ PASJĄ! WSZYSCY ZASKOCZENI, NIKT NIE OCZEKIWAŁ TEGO PO JURORCE "TAŃCA Z GWIAZDAMI"