Ta międzygatunkowa przyjaźń jest najlepszym dowodem na to, jak wielkimi uczuciami zwierzęta potrafią darzyć inne istoty.

Bezgraniczna empatia

Osoby, które nie mają do czynienia ze zwierzętami, czasem rzucają twierdzenia mówiące o tym, że te istoty nie potrafią żywić żadnych większych uczuć. Są w ogromnym błędzie.

Zwierzęta potrafią mocno kochać, przywiązywać się do innych. Nie tylko psy są wierne, empatyczne, potrafią zaprzyjaźnić się z pozostałymi istotami, należącymi do innych gatunków.

Opiekunowie zwierząt domowych widzą, jakim uczuciem potrafią one darzyć innych, nie tylko ludzi, ale i pozostałe istoty – znane są przypadki przyjaźni psa i kota, a to tylko wisienka na torcie.

Dziecko i kaczka. Źródło: YouTube
Dziecko i kaczka. Źródło: YouTube
Dziecko i kaczka. Źródło: YouTube

Część dzikich zwierząt to urodzone samotniki, które nie poszukują żadnych przyjaciół i lepiej pozostać od nich z daleka. Jednakże zdecydowana większość z nich czuje się lepiej, gdy ma kontakt z innymi istotami.

Pomocna dłoń, a raczej dziub

Ta niezwykła historia zdarzyła się na Filipinach. Ten chłopiec bawiąc się na skarpie, zgubił klapki, z pomocą przyszła mu… kaczka!

Kiedy pewna Filipinka przechodził obok swojego domu, zauważyła niesamowite zdarzenie. Postanowiłam wyciągnąć telefon wszystko nagrać. Filmik, który udało jej się zarejestrować umieściła na swoim Facebooku. Dzięki temu możemy zobaczyć coś niesamowitego.

Nagraniu niszczone przez Filipiny w sieci, przedstawia chłopca, który pewien czy kupi jednego Klapka. But spada mu ze skarpy. Na szczęście w pobliżu był ktoś, kto pomógł chłopcu.

Sitio Madaguldol, Brgy. Inabuan - around 11a.m Nakatawag pansin sa akin ang bata na nasa itaas kung saan mahulog ang kanyang Tsinelas. Nang bilang tumakbo ang Isang Pato (Duck) 🦆mula sa tapat ng kanyang kinaroroonan para siya at tulungan.. Pilit kinukuha at inaabot ng Pato ang Tsinelas sa bata. Galing👏👏Natuwa talaga ako. Dali2x kong kinunan ng video.. Akala ko Aso Lang na turuan ang gumagawa ng ganun!.. hahaha! Tinanong ko pa sa mga Tao kung alaga ba nung bata yung Pato, HINDI daw! #AMAZING

Gepostet von Myla Aguila am Donnerstag, 15. August 2019

Przypomnij sobie o… SIOSTRY ZAKONNE BOJĄ SIĘ KORONAWIRUSA. PODOPIECZNI OŚRODKA NIE MAJĄ SZANS Z CHOROBĄ

Jak informował portal Życie: METODA, KTÓRA ODMIENI UPRAWĘ TRUSKAWEK. POZWOLI POSIADACZOM MAŁYCH OGRÓDKÓW NA ZEBRANIE WIELKICH PLONÓW