Ta międzygatunkowa przyjaźń jest najlepszym dowodem na to, jak wielkimi uczuciami zwierzęta potrafią darzyć inne istoty.

Niezwykła przyjaźń słonika i strusia

Osoby, które nie mają do czynienia ze zwierzętami, czasem rzucają twierdzenia mówiące o tym, że te istoty nie potrafią żywić żadnych większych uczuć. Są w ogromnym błędzie.

Zwierzęta potrafią mocno kochać, przywiązywać się do innych. Nie tylko psy są wierne, empatyczne, potrafią zaprzyjaźnić się z pozostałymi istotami, należącymi do innych gatunków.

Opiekunowie zwierząt domowych widzą, jakim uczuciem potrafią one darzyć innych, nie tylko ludzi, ale i pozostałe istoty – znane są przypadki przyjaźni psa i kota, a to tylko wisienka na torcie.

Część dzikich zwierząt to urodzone samotniki, które nie poszukują żadnych przyjaciół i lepiej pozostać od nich z daleka. Jednakże zdecydowana większość z nich czuje się lepiej, gdy ma kontakt z innymi istotami.

Ten malutki słonik miał miesiąc, gdy stracił mamę. W tym wieku maluch wpadł do studni na tyle głębokiej, że inne słonie nie potrafiły go wyciągnąć i zostawiły go.

Pomogli mu ludzie. Jeden z pracowników Wildlife Trust pomógł biednemu maluchowi. David Shelldrick wydobył słonika ze studni i zabrał go do schroniska dla zwierząt w Kenii.

Zwierzątko dostało na imię Jotto. W tym samym dniu do schroniska przyjechał struś, którego nazwano Pea. Szybko zostali przyjaciółmi.

Jotto i Pea szybko się do siebie przywiązali. Kochają się przytulać i są niemalże nierozłączni. Być może połączyła je podobna historia.

Jotto wciąż jest maluchem, dlatego potrzebuje czułości i uwagi. To sprawia, że codziennie przytula się do strusia, by zaspokoić potrzebę bliskości.

Obie istoty, gdy podrosną i nabiorą sił, zostaną wypuszczone na wolność.

Przypomnij sobie o… OTO NAJSTARSZY KOT ŚWIATA. MA PONAD 30 LAT

Jak informował portal Życie: WYSTARCZYŁA WIZYTA U FRYZJERA, BY PRZYWRÓCIĆ TEJ KOBIECIE PEWNOŚĆ SIEBIE. JEJ PRZEMIANA Z SZAREJ MYSZKI W PIĘKNOŚĆ ROBI WRAŻENIE

Portal Życie pisał również o… OTO GODNY NASTĘPCA GRUMPY CAT, MEOW MEOW. TO NOWY NAJBARDZIEJ ZDENERWOWANY KOT W INTERNECIE