Grumpy Cat była kotką, która stała się jednym z najsłynniejszych zwierząt w internecie. Zyskała tysiące fanów, którzy bardzo przeżyli jej śmierć.

Po jej odejściu miejsce najbardziej zdenerwowanego kota na świecie przez jakiś czas pozostawało puste. Jednak teraz znalazł się godny następca!

Grumpy Cat – skąd wzięła się popularność zwierzęcia?

Grumpy Cat, a właściwie Tardar Sauce, była kotką, która zyskała ogromną popularność w sieci. Wszystko przez jej specyficzny wyraz pyska.

Jak mówiła opiekunka zwierzęcia, Tabatha Bundesen, ten wygląd jej pyszczka spowodowała wada genetyczna, która miała związek z karłowatością wynikającą z osteochondrodysplazji.

Co ciekawe, rodzice kotki byli całkowicie zdrowi. Grumpy Cat była kotką o sympatycznym charakterze, niezwykle małą oraz z wadą budowy łap.

Internet poznał jej wizerunek w 2012 roku, gdy brat właścicielki kotki opublikował zdjęcie jej pyszczka na portalu Reddit. Zdjęcie spotkało się z ogromną popularnością.

Powstał fanpage na Facebooku, który zebrał niemal 9 milionów fanów. Kotka raz w tygodniu miała sesje zdjęciowe.

Zwierzę miało także… menedżera. Co więcej, opiekunka kotki porzuciła pracę, by móc poświęcić się sprawom handlowym swojego pupila.

Kotka trafiła na pierwsze strony gazet, do znanych programów telewizyjnych i filmów dokumentalnych. Otrzymała także kilka nagród, m.in. pierwszą nagrodę „Golden Kitty” w 2013 roku.

Chyba nie ma osoby, która nie pamięta słodkiego zdenerwowanego wyrazu pyszczka kotki.

Niestety, kotka nazwana przez internautów Grumpy Cat odeszła 14 maja 2019 roku z powodu powikłań po dopiero co przebytej infekcji dróg moczowych.

Nowy Grumpy Cat

Następcą wspomnianej kotki, bohaterki wielu memów, został ochrzczony Meow Meow. To kot pochodzący z Tajwanu.

Jego pyszczek również wygląda tak, jakby zwierzę było cały czas złe bądź zdegustowane. Jak mówi opiekunka zwierzęcia, spotkała je w sklepie zoologicznym.

Co ciekawe, tytuł nowego najbardziej zdenerwowanego kota piastować będzie także kotka! Meow Meow również jest samicą. Została porzucona w wieku 10 miesięcy.

Prawdopodobnie kotka jest już starsza niż Grumpy Cat. Jest bardzo podobna do Tardar Sauce, ponieważ ma tzw. ciemną „maskę” na pyszczku.

Przypomnij sobie o… PIES, KTÓRY JEST HYBRYDĄ WILKA I OWCZARKA NIEMIECKIEGO. CZY MOŻNA GO HODOWAĆ W DOMOWYCH WARUNKACH

Jak informował portal Życie: SERCE ROŚNIE NA TAKI WIDOK. SUCZKA PODZIELIŁA SIĘ Z BEZDOMNYM PSEM KOCEM

Portal Życie pisał również o… TEN KOT NIE OPUSZCZAŁ WŁAŚCICIELKI NA KROK. KIEDY JEJ ZABRAKŁO, ZROBIŁ COŚ PORUSZAJĄCEGO