Rodzina znalazła zwierzaka w piwnicy. Był samotny i przestraszony. Nie mogli pozostawić go samego. Postanowili zabrać go ze sobą do domu.

Kotka trafiła do kochającego domu

Kiedy Trooper trafiła do nowego domu, poznała tam Sarę. Najstarszą w rodzinie mamę i babcię, która złapała z kotką największą nić porozumienia. To właśnie staruszka była opiekunką kotki. To ona karmiła ją i głaskała. Trooper czulą się z nią bezpiecznie.

Wszystko uległo zmianie pewnego dnia, kiedy to Sarah podupadła na zdrowiu. Stan staruszki pogorszył się i nie wychodziła ona z łóżka. Trooper zauważyła to, że z jej panią dzieje się coś złego. Jak wspominają bliscy kobiety, w oczach kotki widać było strach.

Kiedy jej pani zmarła, zachowanie zwierzęcia zupełnie się zmieniło

Opiekuńcza Trooper czuwała przy łóżku Pani cały czas. Rozpoczynała dzień i zasypiała tuż obok Sary. Zbierała przedmioty z podłogi i przynosiła je kobiecie jako prezenty.

W niedalekiej przyszłości kobieta zmarła. Był to moment, w którym w Trooper coś pękło. Kotka nie chciała przebywać przy ciele zmarłej. Przestała jeść, a w domu unosił się jej przeraźliwy plącz. Trooper nie zapomniała o swojej pani, do tej pory przynosi do pokoju staruszku prezenty.