Wola przetrwania zwierząt potrafi być zadziwiająca. Ta młoda krówka tak bardzo chciała przeżyć, że dała sobie radę w całkowicie obcym i nienaturalnym dla niej środowisku.

Bonnie – krowa, która mieszkała w lesie, by przeżyć

Bonnie to młoda krówka. Została powołana na świat i wyhodowana z jednym przeznaczeniem – miała trafić na rzeź, jak reszta jej stada.

Cielątko, które miało zostać kotletem, nie poddało się swojemu okrutnemu przeznaczeniu. Urodziła się w mieście Holland w stanie Nowy Jork.

Właściciel farmy, w której mieszkała, hodował zwierzęta na mięso. Gdy w sierpniu 2017 roku zmarł, jego najbliżsi podjęli decyzję o sprzedaży zwierząt.

Krówka Bonnie miała wtedy 4 miesiące. Poczuła, że nie czeka ją nic dobrego.

Podczas załadunku stada krów Bonnie udało się wydostać z farmy. Uciekła do lasu, który znajdował się nieopodal.

Dzięki temu udało jej się przeżyć – reszta stada trafiła do rzeźni. Czteromiesięczna krówka musiała jednak dać sobie radę w obcym, nieznajomym dla niej i nienaturalnym środowisku.

Niedługo po swojej spektakularnej ucieczce Bonnie została zwierzęcą celebrytką – było o niej głośno na całym świecie. Krówka zyskała dobrych przyjaciół.

Leśne kamery regularnie nagrywały ją, gdy bawiła się, biegała, jadła i spała ze stadem jeleni. Choć okoliczni mieszkańcy usiłowali pomóc młodej krowie, ta bardzo bała się ludzi.

Dzięki jeleniom Bonnie przeżyła w lesie długie miesiące, jednak prawdopodobnie nie przetrwałaby już dłużej, szczególnie, że zimy w okolicy są dość srogie. Właścicielka lasu, w którym zamieszkała krowa, Becky Bartels, wpadła na pewien pomysł.

Codziennie odwiedzała las, karmiła Bonnie i dawała jej koce, by miała na czym spać. Po jakimś czasie mogła zbliżyć się do zwierzęcia i pogłaskać młodą krówkę.

Następnie kobieta poprosiła Farm Sanctuary o zapewnienie domu Bonnie. Pomoc przyszła szybko, jednak krowa nie chciała zaufać trzem osobom, które przyjechały, by zabrać ją do siebie.

W końcu jednak udało się złapać i przewieźć Bonnie do Farm Sanctuary w Nowym Jorku. Krowa może wieść teraz długie, szczęśliwe i spokojne życie, a człowiek nie jest już dla niej żadnym zagrożeniem.

Przypomnij sobie o… TAKA MIŁOŚĆ ZDARZA SIĘ TYLKO RAZ I WZRUSZA DO ŁEZ. W TEN SPOSÓB MĘŻCZYZNA PO STRACIE ŻONY PIELĘGNUJE SWOJE UCZUCIA

Jak informował portal Życie: WYSTARCZYŁA WIZYTA U FRYZJERA, BY PRZYWRÓCIĆ TEJ KOBIECIE PEWNOŚĆ SIEBIE. JEJ PRZEMIANA Z SZAREJ MYSZKI W PIĘKNOŚĆ ROBI WRAŻENIE

Portal Życie pisał również o… OTO NAJSTARSZY KOT ŚWIATA. MA PONAD 30 LAT