Mruczące czworonogi raczej nie należą do zwierząt, które mogą przeżyć długie lata ze swoimi właścicielami. Zazwyczaj żyją one po kilkanaście lat. Są jednak pewne wyjątki, które potrafią dożyć naprawdę sędziwego wieku.

Również dzięki rozwijającej się medycynie, koty obecnie mogą żyć znacznie dłużej. Jednak wiek tego pupila przebija wszystko! Ma 31. lat, choć wygląda dużo młodziej.

Jak przeliczać kocie lata?

Według "Journal of Feline Medicine and Surgery" koty po 7. roku życia są już w dojrzałym wieku. Po 10 latach można je już nazywać kotami starymi, a w wieku 15 lat są już bardzo stare.

W ostatnich latach właściciele dużo bardziej dbają o swoich mruczących czworonogów. Często odwiedzają z nimi weterynarza, dbają o ich higienę i żywienie. Dzięki temu średni długość życia kotów wzrosła do 14-16 lat, a niektóre mogą przeżyć nawet 20.

Kocie 20 lat odpowiada około 96 ludzkim latom. Jest to więc bardzo sędziwy wiek. Mimo to, zdarzają się przypadki, gdzie pupile żyją jeszcze dłużej!

Najstarszy kot świata

Obecnie najstarszym kotem świata jest 31-letni Rubble. Jest main coonem i żyje ze swoimi właścicielami w Anglii. Przeliczając na ludzkie lata, ma on aż 140 lat. Pomimo tego dalej jest w dobrej formie i raczej nie dokuczają mu poważne schorzenia.

Choruje jedynie na nadciśnienie tętnicze, jednak dzięki stałym wizytom u weterynarza, może dalej cieszyć się życiem.

Właścicielka pupila nie chce go jednak wpisać do księgi rekordów Guinessa. Twierdzi, że nagłe zainteresowanie zwierzakiem mogłoby źle wypłynąć na jego zdrowie.

Rubble jest szczęśliwy w swoim spokojnym świecie, bez blasku fleszy i zbytniego zainteresowania, Właścicielka bardzo się o niego troszczy i uważa, że to właśnie dzięki jej miłości kot żyje już tak długo.

Może zainteresuje Cię to: PIJESZ CODZIENNIE KAWĘ? ZRÓB SOBIE KRÓTKĄ PRZERWĘ, A ORGANIZM ZAREAGUJE W NIEWIARYGODNY SPOSÓB

Zobacz także: CUKIER W TYCH PRODUKTACH? NIKT BY SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁ, A JEDNAK TAM JEST

Portal "Życie" poleca: MAŁO KRO ZNA TEN WYJĄTKOWY TRIK NA UGOTOWANIE ZIEMNIAKÓW. KIEDY GO POZNASZ JUŻ NIGDY NIE BĘDZIESZ CHCIAŁ ROBIĆ TEGO INACZEJ