Otyłość to jedna z najczęstszych chorób naszej cywilizacji. Wiele osób, które twierdzą, że unikają tłustych potraw oraz słodyczy nie wiedzą, jak to możliwe, iż ich waga się nie zmienia. Ponadto dodają, że jedzą wyłącznie fit produkty, których w naszych sklepach nie brakuje.

Wielu uważa, że fit batonik przecież nie tuczy, a jogurt owocowy to samo zdrowie. Dlaczego więc problem otyłości jest tak poważny?

Po pierwsze zwracaj uwagę na skład!

Mianowicie chodzi o to, iż wielu producentów skutecznie ukrywa fakt, iż w ich produkcie jest cukier. Okazuje się, że nie jest to wcale trudne, gdyż występujący pod innymi, skomplikowanymi nazwami cukier jest praktycznie nie do rozpoznania.

Warto zapamiętać te nazwy, które są niczym innym jak zamiennikami popularnego słodzika:

syrop glukozowy

syrop glukozowo-fruktozowy

brązowy cukier

syrop kukurydziany

dekstroza

dekstryna

ekstrakt słodu jęczmiennego

fruktoza krystaliczna

glukoza

karmel

koncentrat soku owocowego

laktoza

maltodekstryna

maltoza

melasa

miód

sacharoza

sok z trzciny cukrowej

słód kukurydziany

syrop kukurydziany

syrop ryżowy

syrop słodowy

syrop sorgo

syrop z brązowego ryżu

syrop z trzciny cukrowej

W tych produktach cukru się nie spodziewasz, a jednak tam jest

FIT BATONY

To najczęściej popełniany błąd przez osoby, które chcą zrzucić nadprogramowe kilogramy. Wiara w to, że fit batony nie tuczą. Prawda jest jednak nieco inna. Fit batony może i owszem białego cukru nie zawierają, ale w zamian za to obfitują w inne tuczące słodziki.

PŁATKI ŚNIADANIOWE

Ta z pozoru zdrowa alternatywa, zwłaszcza śniadaniowa również jest nieco wątpliwa. Warto więc wziąć jej skład pod lupę. Cukier trzcinowy, syrop glukozowy to czasem nieodłączne składniki fit przekąski.

KETCHUP

Tak. Kechtup. I choć wydawać by się mogło, że to niemożliwe, etykiety się nie mylą. Jeśli więc cukier znajduje się na pierwszych miejscach składu, warto wymienić dany ketchup na lepszy model.

JOGURTY OWOCOWE

Od dziecka każdy wie, że jogurty to samo zdrowie. Krąży więc błędne stwierdzenie, że można je spożywać bez żadnych konsekwencji. Niestety i tutaj trzeba uważać. Często zamiast słodkich owoców, mamy równie słodkie, ale zdecydowanie mniej zdrowe, słodzidła.

CHLEB

Tu szczególnie trzeba zwracać uwagę na ciemne pieczywo. Mianowicie fit chlebki nie zawdzięczają swojego koloru naturalnemu zakwasowi, a melasie, słodowi i cukrowi. Ponadto dosładzane może być też i białe pieczywo. Warto więc po raz kolejny zajrzeć do etykiety.

Tylko zdrowy rozsądek i myślenie przy wybieraniu produktów uchroni nas przed słodką inwazją. Cukier potrafi się sprytnie ukrywać, ale my równie sprytnie musimy nauczyć się go znajdować, nawet w produktach z pozoru zdrowych i niekalorycznych.

Tylko czytanie składu na etykietach produktów może nas uratować przed zbędnymi kilogramami i otyłością.

Warto sobie przypomnieć...NIEZAWODNY SPOSÓB NA PRZEZIĘBIENIE. STOSOWAŁY GO NASZE MAMY I BABCIE, KAŻDY GO ZNA

Portal "Życie" pisał: TEN OWOC PODBIJA POLSKIE MARKETY. JAK JEŚĆ KAKI I GDZIE GO KUPIĆ? MA ZASKAKUJĄCE WŁAŚCIWOŚCI ZDROWOTNE

Infromował również...WSTRZĄSAJĄCE ODKRYCIE NAUKOWCÓW. NAWYK, KTÓRY UWAŻANY JEST ZA ZDROWY, MOŻE PROWADZIĆ DO POWAŻNEJ CHOROBY