W pewnej restauracji wykonano zdjęcie, które niezwykle wzruszyło internautów. Przedstawia mężczyznę, który zabrał żonę do restauracji. Co w nim nietypowego?

Ten starszy mężczyzna w niezwykły sposób pielęgnuje swoją miłość do żony

Ten widok mógł zaskoczyć innych klientów, którzy przyszli do restauracji. Pewien mężczyzna zabrał do niej swoją żonę.

Sęk w tym, że mężczyzna był wdowcem – jego żona zmarła. Jednak ze względu na wielkie uczucie, jakim darzył miłość swojego życia, starszy pan wciąż przychodzi do ich ulubionej restauracji.

Zawsze stawia przed sobą fotografię małżonki. Kobieta patrzy na niego ze zdjęcia, a staruszek może poczuć się trochę tak, jakby siedziała blisko niego.

To rozczulający widok, który pokazuje, że miłość wcale nie musi trwać tylko do grobowej deski. Śmierć nie zawsze kończy uczucie, czego przykładem są osoby podobne do tego staruszka.

I że cię nie opuszczę... aż po śmierci?

Małżonkowie podczas ślubu przyrzekają sobie wspólne życie aż do śmierci. Tymczasem część z nich nawet po utracie ukochanej osoby pozostaje sama, w dalszym ciągu pielęgnując swoje uczucie do zmarłego.

Dużo gorzej radzą sobie mężczyźni ze śmiercią żon – często nie mogą się odnaleźć, nie wyobrażają sobie życia, w którym nie ma ich kobiet. W końcu nierzadko od dziesiątek lat byli razem i nie znają świata bez swej drugiej połówki.

Mówi się, że niektórzy umierają z rozpaczy po małżonku. Japońscy naukowcy twierdzą, że istotnie, może się zdarzyć, że serce pęknie z rozpaczy.

Nazywamy to kardiomiopatią sercową lub zespołem złamanego serca. Na skutek tego zjawiska człowiek może nawet umrzeć.

EKG pokazuje zmiany podobne do zawałowych, jednak w naczyniach na próżno szukać zmian, którymi charakteryzuje się chorobą wieńcową.

Osoby, które żyją po stracie małżonka, często ciężko radzą sobie z samotnością. Starają się funkcjonować normalnie, jednak nierzadko stawiają zdjęcie ukochanej osoby w centralnej części domu, mówią do niego tak, jakby rozmawiały z miłością swojego życia, opowiadają jej swoje zmartwienia.

Przypomnij sobie o… TO NAGRANIE ROBI FURORĘ. PAN MŁODY ROZBAWIŁ GOŚCI DO ŁEZ

Jak informował portal Życie: OTO NAJSTARSZY KOT ŚWIATA. MA PONAD 30 LAT

Portal Życie pisał również o… MLEKO PRZYCZYNIA SIĘ DO SZYBSZEGO STARZENIA? NAJNOWSZE BADANIA NAUKOWCÓW MÓWIĄ WIELE