Istnieje wiele produktów, które bez dwóch zdań nie są korzystne dla naszego zdrowia. Mało kto jednak spodziewa się, że może to być coś tak powszechnego w codziennej diecie.

W ostatnim czasie przeprowadzono badania wskazujące, że mleko może być szkodliwe dla organizmu.

Mleko przyspiesza procesy starzenia się?

Amerykański naukowiec, Larry Tucker po obszernych badaniach stwierdził, że pełnotłuste mleko przyspiesza starzenie się. Znalazł on bardzo ważną zależność pomiędzy rodzajem pitego mleka, a procesami zachodzącymi w organizmie.

Ostatecznie profesor nauk przyrodniczych wysunął tezę, że zawartość tłuszczu w mleku ma ogromne znaczenie. Napój o zawartości 2% dużo bardziej niekorzystnie wpływa na zdrowie człowieka niż to o zawartości 1%.

Ma powodować szybsze kureczenie się zakończeń chromosonów, co przypomina procesy starzenia się lub postępowanie chorób przewlekłych.

Do tej Amerykańskie Towarzystwo Zdrowia informowało, że najlepiej wybierać mleko i inne tego typu produkty o niższej zawrtości tłuszczu. Tym razem jest to podparte dużo bardziej sprecyzowanymi tezami.

Mleko wzbudza wiele kontrowersji

Wiele osób podchodzi dość sceptycznie do wyników badań Larry’ego Tuckera, głównie z powodu, że jest Mormonem. Mimo wszystko trudno się nie zgodzić, że jest w tym ziarenko prawdy.

Jeden z przedstawicieli Amerykańskiego Towarzystwa Zdrowia mówił:

Problem tkwi w tym, że zazwyczaj kiedy ludzie jedzą ser, pod nim znajduje się burger.

Chodzi o to, żeby zamiast zwracać uwagę na szczegóły, to najlepiej zmienić swoje nawyki żywieniowe. Dzięki temu spożywanie od czasu do czasu pewnych niekorzystnych dla organizmu produktów nie wpłynie znacząco na zdrowie.

Może zainteresuje Cię to: PIJESZ CODZIENNIE KAWĘ? ZRÓB SOBIE KRÓTKĄ PRZERWĘ, A ORGANIZM ZAREAGUJE W NIEWIARYGODNY SPOSÓB

Zobacz także: CUKIER W TYCH PRODUKTACH? NIKT BY SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁ, A JEDNAK TAM JEST

Portal "Życie" poleca: MAŁO KRO ZNA TEN WYJĄTKOWY TRIK NA UGOTOWANIE ZIEMNIAKÓW. KIEDY GO POZNASZ JUŻ NIGDY NIE BĘDZIESZ CHCIAŁ ROBIĆ TEGO INACZEJ