Wokół tegorocznych wyborów narosło sporo sprzecznych informacji. Polacy mają różne opinie dotyczące pomysłu przeprowadzenia ich w dobie pandemii koronawirusa.

W dalszym ciągu nie wiadomo jeszcze, jak będą wyglądać tegoroczne wybory prezydenckie. Wszystko wskazuje na to, że będą przebiegały inaczej niż nam się wydawało – prawdopodobnie tym razem nie pójdziemy sami do urn.

Póki co nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje, jednak sporo mówi się o wyborach korespondencyjnych, a według informacji, które zewsząd do nas docierają, przygotowania są już w toku. Polacy zadają sobie pytanie, czy to na pewno bezpieczne.

Ziarnko niepokoju wzbudza fakt, że sami listonosze, którzy mieliby roznosić karty wyborcze, wydają się być wystraszeni tym pomysłem – jeden z nich nazwał ich nawet „armią śmierci”. Dodatkowo głosowanie korespondencyjne mogłoby naruszać podstawowe zasady wyborów – zasadę tajności, równości, bezpośredniości.

Łukasz Szumowski. Źródło: rynekzdrowia.pl
Łukasz Szumowski. Źródło: rynekzdrowia.pl
Łukasz Szumowski. Źródło: rynekzdrowia.pl

Istnieje także obawa, że co niektórzy mogliby sprzedawać swoje karty wyborcze lub próbować innych sprzecznych z prawem sztuczek. Jak jest naprawdę – czy takie wybory to dobry pomysł i, przede wszystkim, czy są bezpieczne?

Łukasz Szumowski o wyborach korespondencyjnych

Wybory zgodnie z planem miałyby odbyć się 10 maja, jak dotąd nie ma informacji o zmianie tej daty. Wielu Polaków krytykuje pomysł polityków i domaga się przesunięcia wyborów prezydenckich ze względu na fakt, że obecnie państwo powinno mieć inne priorytety. Jednak politycy zdają się nic sobie z tego nie robić.

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube
Minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube
Minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube

- Moje rekomendacje są takie, żeby zrobić tradycyjne wybory za dwa lata, żeby nie było tych wszystkich wątpliwości. Zdecydujmy wszyscy, że przesuwamy te wybory o dwa lata - dlaczego nie? Ja podpisałem się pod tym projektem. Dlaczego więc ci moi krytycy czy adwersarze nie podpiszą się pod bezpiecznymi tradycyjnymi wyborami – zastanawiał się Łukasz Szumowski.

- Nie wiem, na jakiej podstawie ktokolwiek twierdzi, że wybory korespondencyjne stanowią jakiekolwiek zagrożenie – dodał, wyjaśniając.

Przypomnij sobie o… ZAMIAST POMAGAĆ PRZYCZYNI SIĘ DO MASOWYCH KONTROLI. CIEMNA STRONA ŚWIADCZENIA

Jak informował portal Życie: LOTY SAMOLOTAMI PO PANDEMII KORONAWIRUSA JUŻ NIGDY NIE BĘDĄ TAKIE SAME. ZMIENI SIĘ JEDNA WAŻNA RZECZ

Portal Życie pisał również o… GŁOŚNA SPRAWA DOTYCZĄCA JEDNEGO Z ODCINKÓW PROGRAMU ŚNIADANIOWEGO ROZWIĄZANA. JAKA JEST DECYZJA