Pochodzące z tarczy antykryzysowej środki, miały być pomocą dla pracowników i pracodawców. Uchronić miały one Polaków przed negatywnie wpływającymi na polską gospodarkę skutkami, jakie spowodowała pandemia koronawirusa. Środki z tarczy antykryzysowej miały pozwolić polskim przedsiębiorcom zmniejszyć wysokie już koszty utrzymania swojej firmy.
Czy tarcza antykryzysowa spełniła swoje zadanie?
Zadaniem tarczy Kryzysowej było pomaganie Polakom w trudnej sytuacji finansowej, która została wywołana nagłą i tragiczną w skutkach pandemią koronawirusa. Wszystko przemawia jednak za tym, że skutki jej działań są zupełnie odwrotne. Tarcza antykryzysowa nie pomaga przedsiębiorcom. Co więcej, przyczynia się ona do nieprzyjemnych sytuacji…
Masowe kontrole w przedsiębiorstwach.
Na pomoc pracodawcą miała przyjść tarcza antykryzysowa. To właśnie pochodzące z nich środki miały sfinansować część pensji pracowników, których firmy w tym czasie nie zarabiają.
Skorzystać z niej mogli ci pracodawcy, którzy zatrudniają do dziewięciu osób, a także ci którzy prowadzą działalność jednoosobową. Jak się okazuje wnioski, które zostały złożone przez przedsiębiorstwa, mogą w przyszłości działać na ich niekorzyść. Jak zauważyło „Radio Zet”, wszyscy ci, którzy złożyli wnioski z pewnością będą mogli spodziewać się w przyszłości kontroli.
- Nie mam wątpliwości, że składane teraz przez przedsiębiorców informacje we wnioskach o wypłatę świadczenia postojowego mogą posłużyć w przyszłości kontrolerom ZUS do weryfikowania tego typu kontraktów. Dzięki nowym przepisom ZUS będzie miał ułatwione zadanie -
wyjaśnia Magda Słomska, adwokat z zespołu prawa pracy kancelarii Dentons.
Przypomnij sobie o… TULĄCE SIĘ BLIŹNIĘTA ZASYPIAJĄ W UŚCISKU. TO WSPANIAŁY WIDOK
Portal Życie pisał również o… TOMASZ KAMMEL CHWALI SIĘ SWOJĄ PRZEMIANĄ. NAPRAWDĘ WIDAĆ RÓŻNICĘ