Ostatni czas wzbudza we wszystkich ogromny niepokój – nic nie jest takie, jak do tego przywykliśmy, mimo pięknej pogody bezpieczniej jest pozostać w domach, gdy tylko to możliwe, a życie codzienne stało się o wiele trudniejsze.

Gdy dodać do tego brak możliwości bezpiecznego spotkania się z bliskimi, zamknięcie szkół i uczelni oraz przymusowe urlopy lub zwolnienia w wielu pracach, a także konieczność pracy zdalnej na pewnych stanowiskach, łatwo zrozumieć przygnębienie nieprzyzwyczajonych do takiego stanu rzeczy Polaków.

Każdy z nas bacznie śledzi nowe informacje dotyczące pandemii koronawirusa. Chodzi nie tylko o kolejne raporty Ministerstwa Zdrowia, ale także decyzje, które zapadają na najwyższych szczeblach.

Mateusz Morawiecki. Źródło: zdrowie.wprost.pl
Mateusz Morawiecki. Źródło: zdrowie.wprost.pl
Mateusz Morawiecki. Źródło: zdrowie.wprost.pl

Rzecznik rządu, Piotr Muller, podczas rozmowy z dziennikarzami TVN wyjaśnił, kiedy można się spodziewać dalszych decyzji władz dotyczących kolejnych posunięć. Jak na razie szkoły oraz uczelnie wciąż są zamknięte (już od 11 marca), a termin egzaminów oraz matur – nieznany.

Już niedługo zapadną decyzje

Rząd dla zwiększenia bezpieczeństwa nauczycieli i uczniów oraz ich bliskich zamknął szkoły i uczelnie, a w zamian wprowadzono nauczanie zdalne. Pierwotnie ten stan miał potrwać do 14 kwietnia, jednak ze względu na niekorzystny rozwój sytuacji został przedłużony do 26 kwietnia.

- W piątek koło południa rząd poda informację, do kiedy następuje przedłużenie zamknięcia placówek oświatowych. Będą ogłoszone informacje dotyczące przede wszystkim szkół, bo to tych oczekują przede wszystkim uczniowie, rodzice i nauczyciele. Informacje przekaże jeszcze dziś minister edukacji – powiedział rzecznik rządu.

Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube

Sprawa jest jasna – szkoły i uczelnie będą dalej zamknięte, a dzisiaj dowiemy się, do kiedy. A co z egzaminami?

- Jeszcze dziś podamy informacje w sprawie egzaminów maturalnych i ósmoklasistów – obiecywał rzecznik rządu.

Przypomnij sobie o… ZAMIAST POMAGAĆ PRZYCZYNI SIĘ DO MASOWYCH KONTROLI. CIEMNA STRONA ŚWIADCZENIA

Jak informował portal Życie: LOTY SAMOLOTAMI PO PANDEMII KORONAWIRUSA JUŻ NIGDY NIE BĘDĄ TAKIE SAME. ZMIENI SIĘ JEDNA WAŻNA RZECZ

Portal Życie pisał również o… GŁOŚNA SPRAWA DOTYCZĄCA JEDNEGO Z ODCINKÓW PROGRAMU ŚNIADANIOWEGO ROZWIĄZANA. JAKA JEST DECYZJA